Ajgor Ajgor
317
BLOG

Afera Amber Gold i afera Get Beck - porównanie

Ajgor Ajgor Amber Gold Obserwuj temat Obserwuj notkę 14


Amber Gold Get Beck
Miała miejsce za rządów PO Miała miejsce za rządów PiS
Obywatele stracili ok 600 mln zł Obywatele stracili ok. 2,5 mld zł
Sprawę kiepsko nadzorowała prokuratura, ale brak powiązania z politykami PO Szef funduszu zeznał, że jest tajnym współpracownikiem CBA, oraz ze współpracował z ABW. Prokuratura część jego zeznań uznała za wiarygodne, a te które dotyczyły służb olała. Służby nadzoruje PiS.
Marcin M. zatrudnił syna Donalda Tuska, spodziewając się, że to mu w jakiś sposób pomoże, ale się mylił.

Konrad K. pisał listy w tej sprawie do premiera Morawieckiego, kancelaria odmówiła podania ich treści, choć list był do premiera a nie obywatela Morawieckiego. 

Do listu dotarli dziennikarze, Konrad K"prosił o wsparcie finansowe i przypominał swoje zasługi, wśród zasług wymienił m.in. finansowanie Gali Człowieka Roku, Gali rocznicy Gazety Polskiej, zakup portfeli kredytów i pożyczek od państwowych banków, a także "animowanie współpracy Polska – Izrael – Stany Zjednoczone i innych".

Kornel Morawiecki miał rozmawiać w tej sprawie z prezesem Polskiego Funduszu Rozwoju.

Wykorzystując sytuację człowiek z nadania PiS przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego, czyli instytucji mającej, między innymi, dbać o bezpieczeństwo pieniędzy obywateli, złożył Czarneckiemu propozycję nie do odrzucenia

życzliwe podejście KNF i NBP do planów restrukturyzacji jego banków, a także usunięcie z KNF-u Zdzisława Sokala - przedstawiciela prezydenta w Komisji i szefa Bankowego Funduszu Gwarancyjnego - który miałby być zwolennikiem przejęcia banków Czarneckiego przez państwo. W zamian Czarnecki miałby zatrudnić poleconego przez Chrzanowskiego radcę prawnego Grzegorza Kowalczyka. W czasie spotkania szef KNF-u miał położyć na stole wizytówkę prawnika. Według Leszka Czarneckiego, Marek Chrzanowski chciał dla Kowalczyka wynagrodzenia na poziomie 40 mln złotych.

Czy Chrzanowski sam to wymyślił, czy był tylko posłańcem, nie wiadomo a PiSowska prokuratura nie kwapi się z wyjaśnieniem tej sprawy.

Jedyny obrońca L. Czarneckiego, którego sprawę ma dzisiaj rozpatrywać sąd, został wczoraj zatrzymany przez PiSowskie CBA :-).

Ajgor
O mnie Ajgor

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka