5 obserwujących
326 notek
77k odsłon
  151   0

Honorowy minister Cieślak i standardy PiS w polityce

Jarosław Kaczyński, wicepremier rządu RP, poświęcający 70-80% czasu sprawom partyjnym, zamiast rządowym, był uprzejmy powiedzieć o byłym ministrze Cieślaku

"- Minister Cieślak zachował się honorowo. "

Jeden z moich ulubionych trolli @emeryt ZUS napisał komentarz

"W tym kontekście, Kaczyński zwrócił uwagę na zupełnie inne standardy

obowiązujące u politycznej konkurencji"

No to przypominam moja notkę sprzed roku na temat STANDARDÓW PiS.

=======================================================================

Tyle czytam o tym, jak to za poprzednich rządów (wszystkich) pleniło się złodziejstwo, nepotyzm i dopiero PiS wprowadza zachowania etyczne itd.

No to poszperałem.

Zbigniew Sobotka - SLD. Skazany w tzw. aferze starachowickiej ( rządziło wówczas SLD-PSL). Ułaskawiony przez partyjnego kolegę Aleksandra Kwaśniewskiego (zmniejszył mu wyrok do 1 roku, z warunkowym zawieszeniem na 2 lata). czy ktoś z Was słyszał później o Sobotce, w takim sensie, że działa gdzieś w polityce, dorabia na boku itd? Ja nie.

Zbigniew Chlebowski, Mirosław Drzewiecki - PO - afera hazardowa. Panowie spotykali się w dziwnych miejscach (m.in cmentarze) z jakimś kolesiem, który chciał coś na lewo załatwić. CBA ich nagrało i gdyby nie zbytni pośpiech szefa tej instytucji, poszliby siedzieć, co im się słusznie należało. Z polityki zniknęli i ślad po nich zaginął ( w sensie politycznym).

Dodatkowo do dyspozycji premiera oddali się :

    wicepremier, minister spraw wewnętrznych i administracji Grzegorz Schetyna,

    minister sprawiedliwości Andrzej Czuma,

    sekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Adam Szejnfeld,

    rzecznik prasowy rządu Paweł Graś,

    sekretarz stanu w KPRM Rafał Grupiński,

    sekretarz stanu w KPRM Sławomir Nowak.

Sławomir Nowak - oskarżony o składanie niezgodnych z prawdą oświadczeń majątkowych. Chodzi o pięć dokumentów składanych od listopada 2011 r. do marca 2013 r., w których poseł nie wykazał składników mienia ruchowego o wartości ponad 10 tys. zł. słynny zegarek. Nowak zrzekł się immunitetu, oraz zrezygnował z funkcji ministra.

Mariusz Kamiński, Maciej Wąsik - PiS. Skazani ( w I instancji) za przekroczenia uprawnień i popełnienia przestępstw przeciwko wiarygodności dokumentów w związku z tzw. aferą gruntową. Nie czekając na wyrok II instancji, ułaskawił ich partyjny kolega, Andrzej Duda. Obydwaj panowie są członkami rządu.

Bolesław Piecha - PiS. CBA ustaliło, że mimo iż zespół do spraw gospodarki lekami nie rekomendował Ministrowi Zdrowia wprowadzenia Iwabradyny na listę leków refundowanych, ocenę tę przywoływano jako pozytywną. Na jej podstawie lek znalazł się na liście. Pan Piecha spotykał się z przedstawicielami producenta leku, poza Ministerstwem Zdrowia. Sam lek po usunięciu go z listy leków refundowanych był TAŃSZY niż będąc na tej liście.

Jan Szyszko - wpisał do oświadczenia majątkowego budynek, zaniżając wielokrotnie jego wartość. Pomimo tego, pozostał ministrem w rządzie PiS. Odszedł z rządu przy innej okazji.

Michał Dworczyk - PiS. Nie wpisał do oświadczenia majątkowego nieruchomości i udziałów w spółce, bo zapomniał. Tak kilka lat z rzędu. Czy muszę przypominać kim jest Michał Dworczyk i jakie funkcje pełni?

Samobójstwo w więzieniu za czasów PO i dymisja ministra Ćwiąkalskiego, oraz samobójstwo w więzieniu Dawida Kosteckiego i brak dymisji Zbigniewa Ziobry.

Tak właśnie wyglądają standardy PiS w polityce.Lubię to! Skomentuj24 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale