Albatros ... z lotu ptaka
Droga do Prawdy nie zawsze jest kręta.
70 obserwujących
1486 notek
1284k odsłony
516 odsłon

Gaz strzelający z kanalizacji

Wykop Skomentuj1

Radzę Państwu zainteresować się najbliższą infrastrukturą w pobliżu waszego domu.

Nie tylko tym co jest na powierzchni ale i przede wszystkim tym co jest ukryte dla oka pod ziemią.

Sieci:

Kanalizacyjne, wodociągowe, gazowe, energetyczne.

Jeśli macie wątpliwości co do bezpieczeństwa zgłaszajcie problem do władz odpowiedzialnych za wasze zdrowie i życie.

Policja, Straż Pożarna, magistrat.

Były różne okresy budowania sieci gazowych.

Ostatnio w tworzywie sztucznym PE metodą zgrzewania termicznego.

Takie instalacje łatwiej "przewiercić" niż instalacje wykonane z rur stalowych bezszwowych.

Rozszczelniona instalacja gazowa stanowi śmiertelne niebezpieczeństwo dla ludzi i otoczenia.

Grozi eksplozją!

http://instalacje.gep.com.pl/wp-content/uploads/2014/07/1-schemat-instalacji-gazowej-33-72381.jpg

TO TYLKO 70 CM POD ZIEMIĄ ?!

Sieć a instalacja gazowa

 redaktor 2 Gaz • Wiadomości ogólne

Sieć gazowa jest własnością dostawcy gazu. Pod nazwą „sieć” ukrywają się rury, armatura (uzbrojenie) i urządzenia wodne, które znajdują się poza budynkiem( granicami nieruchomości). Podstawowego podziału sieci gazowej można dokonać uwzględniając jej funkcję, ciśnienie i układ.

Sieć gazowa ma następującą hierarchię:

wysokiego ciśnienia – powyżej 1,6 MPa,

średniego podwyższonego ciśnienia – od 0,5 do 1,6 MPa,

średniego ciśnienia – powyżej 10 kPa do 0,5 MPa,

niskiego ciśnienia – poniżej 10 kPa.

Ze względu na funkcję gazociągi dzielimy na:

magistralne ( transportują gaz na bardzo duże odległości),

zasilające (rozprowadzają gaz do rejonu zasilania),

rozdzielcze (doprowadzają gaz do przyłączy rozpoczynając od gazociągów zasilających),

przyłącza.

Ze względu na układ prowadzonych rurociągów wyróżniamy gazociągi w układzie:

zamkniętym,

otwartym,

mieszanym.

Przewody gazowe prowadzone są pod ziemią, co zabezpiecza je przed wpływem warunków atmosferycznych. W miarę możliwości przebieg przewodów jest zgodny z linią drogi.Takie rozwiązanie pozwala na łatwe włączanie nowych odbiorców do sieci.

Przyłącze- przejście sieci w instalacje

Włączenie odbiorcy następuje poprzez przyłącze, mocowane do przewodu sieci rozdzielczej. Przyłącze stanowi odcinek rury łączący sieć z instalacją – rurami i urządzeniami w budynku (na terenie nieruchomości). Przyłącza oznaczane są znakami informacyjnymi. Na znaku podana jest średnica (w mm), spadek przyłącza (w promilach) oraz jego długość (w m) oraz rodzaj sieci (średnio – czy niskociśnieniowa). Może być też podany materiał, z którego wykonane jest przyłącze (najczęściej stal ocynkowana – wtedy nie informacji o materiale; bądź polietylen oznaczony jako PE). Na przyłączu zamontowany jest główny kurek gazowy oraz (jeśli jest potrzebny) reduktor ciśnienia. Urządzenia umieszczone są w szafce gazomierzowej na granicy nieruchomości lub na ścianie budynku. Granicą między siecią a instalacją jest kurek gazowy główny – własność dostawcy.

Instalacja gazowa według normy PN-EN 1775:2001 to układ przewodów gazowych za kurkiem głównym, spełniający określone wymagania szczelności, prowadzony na zewnątrz lub wewnątrz budynku wraz z armaturą, kształtkami i innym wyposażeniem, a także urządzeniami do pomiaru zużycia gazu, urządzeniami gazowymi oraz przewodami spalinowymi lub powietrzno-spalinowymi, jeżeli są one elementem wyposażenia urządzeń gazowych.

źródło:

1) www.e-instalacje.pl

>

U Witolda Gadowskiego jest komentarz 

na podobny TEMAT instalacji gazowej i kanalizacji sanitarnej czy deszczowej.

Coraz więcej pytań odnośnie gazociągu w Szczyrku ?

Sytuacja z przed roku:

 01.09.2018, 11:04 red.

Coraz więcej pytań odnośnie gazociągu

Tydzień temu, za publicystą Witoldem Gadowskim, podaliśmy informację zatytułowaną "Lubań siedział na bombie?” Opisywaliśmy działania Gaz-System S.A. mogące zakończyć się tragicznie dla części mieszkańców Lubania. Do tematu podeszliśmy z ostrożnością, gdyż wszystko wydawało się mało prawdopodobne. Niestety, rewelacje przynajmniej w części okazują się prawdą, co wywołuje kolejne pytania.

Publikacja Witolda Gadowskiego z 22 sierpnia o możliwych zagrożeniach wywołanych działaniami operatora przesyłu gazu GAZ-SYSEM S.A. wzbudziła niepokój i skłoniła lubański magistrat do zadania operatorowi szeregu pytań o bezpieczeństwo mieszkańców Lubania. Jak się dowiadujemy, Gaz-System S.A. niezwłocznie na pytania odpowiedział i przyjął propozycję spotkania, w trakcie którego sytuacja ma zostać dokładnie wyjaśniona.

W pierwszych słowach pisma, do którego dotarliśmy, GAZ-SYSEM S.A. zapewnia, że nie było zagrożenia dla mieszkańców wynikającego z lokalizacji przesyłowej sieci gazowej, a także że instalacje pracowały i pracują zgodnie z ich właściwościami technicznymi.

Dalej czytamy, że Krajowy System Przesyłowy na Dolnym Śląsku przez ostatnie 10 lat był modernizowany, w większości przez budowę nowej infrastruktury, mogącej pracować na wyższych ciśnieniach. Odcinek gazociągu DN 500 Jeleniów – Dziwiszów, biegnącej przez gminę Lubań został wybudowany w 2009 roku i zgodnie z planem modernizacji od początku był dostosowany do wyższych ciśnień - 8,4 MPa. Pracował jednak na niższych ciśnieniach - 1 MPa - do momentu przystosowania wszystkich elementów do pracy na wyższych ciśnieniach. GAZ-SYSEM S.A. wybudował nową stację redukcyjno - pomiarową w Lubaniu i w marcu 2018 roku nastąpiło jej przepięcie do gazociągu DN 500 relacji Jeleniów-Dziwiszów, pracującego obecnie na ciśnieniu 3,5-4,5 MPa. Lektura pisma do tego momentu uspokaja, jednak tu kończą się dobre wiadomości.

Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale