Albatros ... z lotu ptaka
Droga do Prawdy nie zawsze jest kręta.
69 obserwujących
1468 notek
1268k odsłon
322 odsłony

Poczytaj mi Tato ... POCZYTAJ MI MAMO

Wykop Skomentuj2

Gibraltar "duo" 10 kwietnia 2010 Smoleńsk

RESET tj. wielka polityka i LOS LUDZI

Prace FYM-a & wysiłek LUDZI DOBREJ WOLI przejdą do historii jako KLASYKA BADAŃ ANALITYCZNYCH w epoce zakłamania i fałszu.

Czytelnicy  i Internauci - Może w przyszłym roku wnioskować o NAGRODĘ pokojową NOBLA AD 2020 lub co najmniej literacką dla Niego.

CZERWONA STRONA KSIĘŻYCA - FYM 2013

Przyda się ten ponad milion Euro dla Rodziny.. i dla Polski.

To nie tylko "Księgi Jakubowe" OLGI TOKARCZUK są tego warte.

Myślę, że w te dni kwietniowe Świat stanął na granicy Wojny.

LOS OFIAR SMOLEŃSKICH i POSMOLEŃSKICH taka jest cena pokoju i spokoju!.

...

HONOR to mieliśmy w maju 1939 roku i do 3 lipca 1943 roku a od czasu 4 lipca 1943 wielokrotnie jeszcze PRAWDA i HONOR musiały się zmierzyć z próbą najwyższą jaką jest cena POKOJU i interesem wielkich tego świata.

Przemówienie Józefa Becka w Sejmie RP 5 maja 1939 r ...

https://pl.wikisource.org › wiki › Przemówienie_Józefa_Becka_w_Sejmie_...

Józef Beck wygłaszający przemówienie w Sejmie 5 maja 1939. ... 6 kwietnia, deklaracji, której tekst został uzgodniony i winien być uważany za ...

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/3f/Beck_przem%C3%B3wienie.jpg/200px-Beck_przem%C3%B3wienie.jpg

Wysoka Izbo!

Korzystam ze zebrania Parlamentu, ażeby uzupełnić pewne luki w mojej pracy, jakie miały miejsce w ostatnich miesiącach. Bieg wydarzeń międzynarodowych uzasadniałby może więcej wypowiedzi ministra spraw zagranicznych, niż moje jedyne expose? w Komisji Spraw Zagranicznych Senatu.

Z drugiej strony, ten właśnie szybki bieg wydarzeń skłaniał mnie do odraczania deklaracji publicznej do czasu, w którym główne zagadnienia naszej polityki przyjmą bardziej dojrzałą formę.

Konsekwencje, wynikające z osłabienia zbiorowych instytucji międzynarodowych i z głębokiej rewizji metod pracy między państwami, które zresztą niejednokrotnie w Izbach sygnalizowałem, spowodowały otwarcie całego szeregu nowych problemów w różnych częściach świata. Proces ten i jego skutki dotarły w szeregu ostatnich miesięcy aż do granic Rzeczypospolitej. To, co najogólniej o tym zjawisku można powiedzieć, streszczam w określeniu, że stosunki między poszczególnymi państwami nabrały bardziej indywidualnego charakteru, więcej własnego oblicza. Osłabione zostały normy ogólne. Po prostu rozmawia się coraz bardziej bezpośrednio od państwa do państwa.

Jeśli o nas chodzi - zaszły wydarzenia bardzo poważne.

Z jednymi państwami kontakt nasz stał się głębszy i łatwiejszy, w innych wypadkach powstały poważne trudności. Biorąc rzeczy chronologicznie, mam tu na myśli w pierwszej linii naszą umowę ze Zjednoczonym Królestwem, z Anglią. Po kilkakrotnych kontaktach w drodze dyplomatycznej które miały na celu określenie zakresu naszych przyszłych stosunków, doszliśmy przy okazji mej wizyty w Londynie do bezpośredniej umowy, opartej o zasady wzajemnej pomocy w razie zagrożenia bezpośredniego lub pośredniego niezależności jednego z naszych państw. Formuła umowy znana jest panom w deklaracji premiera Neville Chamberlaina z dn. 6 kwietnia, deklaracji, której tekst został uzgodniony i winien być uważany za układ zawarty miedzy obydwoma Rządami. Uważam za swój obowiązek dodać tu, że sposób i forma wyczerpujących rozmów, przeprowadzonych w Londynie, dodają umowie wartości szczególnej. Pragnąłbym, aby polska opinia publiczna wiedziała, że spotkałem ze strony angielskiej mężów stanu nie tylko głębokie zrozumienie ogólnych zagadnień polityki europejskiej, ale taki stosunek do naszego państwa, który pozwolił mi z cała otwartością i zaufaniem przedyskutować wszystkie istotne zagadnienia, bez niedomówień i wątpliwości.

Szybkie ustalenie zasady współpracy angielsko - polskiej możliwe było przede wszystkim dlatego, że wyjaśniliśmy sobie wyraźnie, iż tendencje obu Rządów są zgodne w podstawowych zagadnieniach europejskich; na pewno ani Anglia, ani Polska nie żywią zamiarów agresywnych w stosunku do nikogo, lecz również stanowczo stoją na gruncie respektu dla pewnych podstawowych zasad w życiu międzynarodowym.

Równoległe deklaracje kierowników politycznych strony francuskiej stwierdzają, że jesteśmy zgodni miedzy Paryżem a Warszawą co do tego, że skuteczność działania naszego obronnego układu nie tylko nie może być osłabiona przez zmianę koniunktury międzynarodowej, lecz przeciwnie - że układ ten stanowić powinien jeden z najistotniejszych czynników w strukturze politycznej Europy.

Porozumienie polsko - angielskie przyjął pan kanclerz Rzeszy Niemieckiej za pretekst do jednostronnego uznania za nieistniejący układu, który pan Kanclerz Rzeszy zawarł z nami w roku 1934.

Zanim przejdę do dzisiejszego stadium tej sprawy, pozwolą mi panowie na krótki rys historyczny.

Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale