Albatros ... z lotu ptaka
Droga do Prawdy nie zawsze jest kręta.
70 obserwujących
1482 notki
1278k odsłon
241 odsłon

Zaraza kiedyś się skończy

Wykop Skomentuj

Jak przeżyjemy ZARAZĘ WYTWORZONĄ UMYSŁEM I RĘKĄ LUDZKĄ  i osądzimy WINNYCH PRZEZ MIĘDZYNARODOWY TRYBUNAŁ 

W KUALA LUMPUR

https://www.wprost.pl/269928/bush-i-blair-wezwani-przed-trybunal-zbrodni-wojennych.html

Malezyjscy aktywiści oświadczyli, że przeprowadzą w listopadzie symboliczny proces, w którym będą sądzić byłego prezydenta USA George'a W. Busha i byłego premiera Wielkiej Brytanii Tony'ego Blaira za zbrodnie wojenne popełnione przeciw ludności Iraku.

Trybunał Zbrodni Wojennych w Kuala Lumpur (The Kuala Lumpur War Crimes Tribunal) jest inicjatywą byłego premiera Malezji Mahathira Mohamada, który był zdecydowanym przeciwnikiem amerykańskiej inwazji na Irak w 2003 roku.

Malezyjski prawnik Yaacob Hussain Marican powiedział, że w nadchodzącą sobotę trybunał rozpocznie otwarte czterodniowe posiedzenie, podczas którego będzie oceniać, czy Bush i Blair są winni popełniania zbrodni przeciwko pokojowi oraz czy inwazja na Irak była złamaniem międzynarodowego prawa. - Właśnie tych ludzi, którzy byli chronieni przed oskarżeniami, chcemy osądzić na tym forum i udowodnić, że dokonali zbrodni wojennych - powiedział Yaacob agencji prasowej The Associated Press i dodał, że aktywiści wysłali powiadomienia o symbolicznym procesie do Busha i Blaira, ale nie otrzymali żadnej odpowiedzi.

Malezyjski trybunał będzie się składał z siedmiu sędziów, w tym dwóch byłych sędziów z malezyjskiego sądu najwyższego, amerykańskiego aktywistę Alfreda Lambremonta Webre i indyjskiego prawnika Niloufera Bhagwata. Jeśli trybunał uzna Busha i Blaira winnymi, wówczas ich nazwiska trawią do symbolicznego "Rejestru Zbrodniarzy Wojennych".

W przyszłym roku trybunał zbierze się ponownie i przeprowadzi proces innych amerykańskich polityków powiązanych z wojną w Iraku. Yaccob wyznał, że symbolicznie osądzeni zostaną m.in. były wiceprezydent Dick Cheney, były sekretarz stanu Donald Rumsfeld i były prokurator generalny Alberto Gonzales.

The Associated Press, kk


WRÓCIMY NA JEZIORA NA MAZURSKI SZLAK


http://zygumntbalas.neon24.pl/post/117082,wyroki-trybunalu-zbrodni-wojennych-w-kuala-lumpur

Wyroki Trybunału Zbrodni Wojennych w Kuala Lumpur

ZACHOWAJ ARTYKUŁPOLEĆ ZNAJOMYM

Już w lipcu br. niektórzy blogerzy wiązali dwie pierwsze tragedie z Trybunałem Zbrodni Wojennych, urzędującym w Kuala Lumpur, stolicy Malezji.

Trzy 'katastrofy' pasażerskich samolotów linii lotniczych, należących do jednego państwa - Malezji, trudno nazwać przypadkiem.

AirAsia Berhad ist eine malaysische Fluggesellschaft, die im Jahr 1993 gegründet wurde. (Foto: dpa)

Przypomnijmy:

--- 08 marca br. zaginął boeing 777 (Malaysia Airlines, lot MH 370), lecący z Kuala Lumpur do Pekinu z 239 osobami na pokładzie;

--- 17 lipca zestrzelony(?) został nad Ukrainą następny boeing 777, należący do Malaysia Airlines (lot MH 17), lecący z Amsterdamu do Kuala Lumpur. Zginęło 298 osób;

--- Dziś, 28 grudnia, zaginął, lecący z Surabaya do Singapuru, malezyjski samolot linii AirAsia. Na pokładzie znajdowały się 162 osoby.

W sumie w tych trzech 'katastrofach' zginęło /zaginęło 689 pasażerów i członków załóg. Już w lipcu br. niektórzy blogerzy wiązali dwie pierwsze tragedie z Trybunałem ds. Zbrodni Wojennych, urzędującym w Kuala Lumpur, stolicy Malezji. Czy mieli rację? - Poczytajmy:

Bush, Cheney, Rumsfeld i inni uznani za zbrodniarzy wojennych przez Międzynarodowy Trybunał w Kuala Lumpur

Kuala Lumpur, 11 maja 2012

Trybunał ds. Zbrodni Wojennych w Kuala Lumpur jednogłośnie wydał werdykt skazujący na byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych George'a W. Bush'a i jego współpracowników po przesłuchaniach, które rozpoczęły się w poniedziałek 7 maja 2012.

Trybunał uznaje oskarżonych, byłego prezydenta USA George'a W. Busha i jego współpracowników:

Richard'a Cheney'a, byłego wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych,

Donalda Rumsfelda, byłego sekretarza obrony,

Alberto Gonzalesa, byłego doradcę prezydenta Busha,

Davida Addingtona, byłego radcę prawnego wiceprezydenta,

Williama Haynesa II, byłego radcę prawnego sekretarza obrony,

Jay'a Bybee, byłego asystenta prokuratora generalnego oraz

Johna Choon Yoo, byłego zastępcę prokuratora generalnego,

winnych zarzucanych im czynów i skazuje jako zbrodniarzy wojennych za tortury i okrutne, nieludzkie i poniżające traktowanie ofiar.

Na początku tygodnia sąd wysłuchał zeznań trzech świadków: Abbasa Abid'a Moazzam Begg'a i Jameelah Hameedi. Dotyczyły one ciężkich tortur, jakich doświadczyli w trakcie uwięzienia. Trybunał wysłuchał także dwóch innych świadectw - obywatela irackiego Ali Shalal'a i Rhuhel Ahmeda, obywatela brytyjskiego.

Zeznania wykazały, że Abbas Abid, 48-letni główny inżynier w Ministerstwie Nauki i Technologii miał wyrywane szczypcami paznokcie. Ali Shalal był podłączany do gołych przewodów elektrycznych, rażony prądem i wieszany na ścianie. Moazzam Begg był bity narzędziami, pałkami, grubymi kablami, metalowymi rurami i pasami blachy. Jameelah, naga i upokorzona, została użyta jako ludzka tarcza podczas transportu śmigłowcem. Wszyscy ci świadkowie mają obrażenia do dziś.

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale