Albatros ... z lotu ptaka
Droga do Prawdy nie zawsze jest kręta.
69 obserwujących
1495 notek
1290k odsłon
162 odsłony

Człowiek który przeżył 2 ataki bomb atomowych zrzuconych na Hiroszimę i Nagasaki

Wykop Skomentuj1

Jest 6 sierpnia roku 1945.

Poranek nad Hiroszimą jest rześki i pogodny.

O godzinie 8:16:02 z Nieba poleje się żar Piekła.

To bomba uranowa "Little Boy" o sile rażenia 16 kTon TNT zrzucona z superfortecy B-29 Elnora Gay pod dowództwem majora Paula Tibbetsa spowoduje piekło na Ziemi.

Hiroszima

Start przypadł na godzinę 2:45 w dniu 6 sierpnia. Piętnaście minut później inżynier Parsons wraz z podporucznikiem Jeppsonem rozpoczęli ostatni montaż urządzenia detonującego. O 5:52 samolot „Enola Gay” spotkał się nad Iwo Jimą z trzema pozostałymi B-29. O 7:25 pilot bombowca sprawdzającego pogodę nad Hiroszimą przekazał, że warunki atmosferyczne są dobre. O 7:30 Parsons po raz ostatni wszedł do komory bombowej i uzbroił bombę. O 8:15:19 została ona zrzucona. Był to pierwszy w historii przypadek ataku atomowego. Pilotem bombowca był Paul Tibbets.


„Little Boy” wybuchł o 8:16:02 (czasu Hiroszima), 43 sekundy po zrzuceniu z „Enoli Gay”, 580 metrów nad dziedzińcem szpitala Shima, 240 metrów na południowy wschód od mostu Aioi, w który celował bombardier Thomas Ferebee. Wybuch miał siłę ok. 16 kiloton TNT[1]. Nad centrum miasta zaczął formować się gigantyczny słup dymu, przybierający kształt grzyba. Jego wysokość sięgała kilkunastu kilometrów. Szacuje się, że zginęło około 30% populacji miasta (70–90 tys. mieszkańców)[2], a liczba ta do dziś jest sporna. Z 76 tys. budynków w Hiroszimie, 70 tys. zostało zburzonych lub uszkodzonych, w tym 48 tys. całkowicie[3].

Za trzy dni 9 sierpnia o godzinie 11:02 powtórka bomba „Fat Man”  zmiotła Nagasaki. B-29 o nazwie „Bockscar” (od nazwiska jego dowódcy Fredericka Bocka). Samolot wystartował z Tinianu o 3:47, a jego pierwszym pilotem był mjr Charles W. Sweeney. O wiele bardziej złożona implozyjna bomba plutonowa „Fat Man” spadła na Nagasaki. Pierwotnie celem miała być Kokura, jednak zbyt duża pokrywa chmur uniemożliwiająca celowanie optyczne oraz coraz bardziej aktywna japońska obrona przeciwlotnicza nad miastem, spowodowała zmianę obiektu ataku. https://pl.wikipedia.org/wiki/Atak_atomowy_na_Hiroszim%C4%99_i_Nagasaki

Bombowiec (pomimo 50 minut oczekiwania nie spotkał się nad Yakushimą ze swoją eskortą) skierował się nad cel rezerwowy – Nagasaki. Pogoda nad tym miastem była lepsza, jednak bomba nie została zrzucona precyzyjnie. Również tu zastano chmury i ostatecznie wybuchła ona ok. 3 km od planowanego celu, nad dzielnicą Urakami, w której znajdowała się między innymi katolicka katedra. Bomba wybuchła o 11:02 czasu lokalnego z siłą ocenianą później na 22 kiloton TNT.


Trzeba o tym pamiętać i każdemu nowemu pokoleniu przypominać.NIGDY WIĘCEJ... !

https://www.arte.tv/pl/videos/085197-008-A/yamaguchi-ocalaly-z-hiroszimy-i-nagasaki/

W wieku 29 lat Tsutomu Yamaguchi jest prawdopodobnie najbardziej pechowym człowiekiem w historii. 6 sierpnia 1945 roku był w podróży służbowej do Hiroszimy, gdy wybuchła bomba atomowa. Przerażony ucieka od apokaliptycznych scen, by wrócić do domu... do Nagasaki.

https://i2.wp.com/www.thehistoryville.com/wp-content/uploads/2019/07/Tsutomu-Yamaguchi.jpg

image

https://www.youtube.com/watch?v=Bp4_sQfb9XY


https://www.thehistoryville.com/tsutomu-yamaguchi-the-man-who-survived-two-atomic-bombs/

Japonia, rok 1945. Pociąg z Nagasaki do Hiroszimy. W wagonie jedzie największy pechowiec w kraju. Albo największy szczęściarz. Nazywa się Tsutomu Yamaguchi. Jeszcze o tym nie wie, ale wkrótce los się na niego uweźmie…

FILM FABULARNY Z ROKU 1980


Enola Gay The men,The mission, The atomic bomb

Czy spotkanie "Na Szczycie" w Pradze 8 kwietnia 2010 roku ma jakiś związek ze Smoleńskiem?.


Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale