Albatros ... z lotu ptaka
Droga do Prawdy nie zawsze jest kręta.
73 obserwujących
1695 notek
1395k odsłon
  225   0

Minister od jednej jedynej choroby Covid-19, reszta się nie liczy!?

Czy GUS i Ministerstwo Zdrowia podało aktualną przyczynę zgonów w Polsce.

Wiek przeżywalności zarówno kobiet jak i mężczyzn znacznie się obniżył!

SPADŁA OCZEKIWANA DŁUGOŚĆ ŻYCIA W POLSCE. PRZYCZYNĄ NIE TYLKO COVID

POLSKA Dzisiaj, 27 lipca (06:44)

Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/polska/news-spadla-oczekiwana-dlugosc-zycia-w-polsce-przyczyna-nie-tylko,nId,5383435#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome


Gwałtowny spadek oczekiwanej długości życia​ Polaków. W 2020 r. przewidywana długość życia obniżyła się we wszystkich województwach i dotyczy zarówno mężczyzn jak i kobiet - informuje we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna".

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=31789&Itemid=100

GORĄCO NA KONFERENCJI NIEDZIELSKIEGO W JEŻOWEM. POLICJA, BRAUN I ZWOLENNICY DOBROWOLNOŚCI SZCZEPIEŃ Drukuj Email

Wpisał: minister pandemii Adam Niedzielski

26.07.2021.

GORĄCO na konferencji Niedzielskiego w Jeżowem.

Policja, Braun i zwolennicy dobrowolności szczepień

https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/kraj/artykuly/8215043,niedzielski-gmina-jezewo-podkarpacie-szczepionki.html

Niedzielski jedzie na Podkarpacie. Będzie przekonywał do szczepionek

25 lipca 2021, 17:16

image

Adam Niedzielski / PAP / Sebastian Borowski

Minister zdrowia Adam Niedzielski odwiedzi w poniedziałek podkarpacką gminę Jeżowe, jedną z najsłabiej wyszczepionych w Polsce. Spotka się m.in. z wójtem, przedstawicielami Rady Gminy oraz kierownikiem lokalnego ośrodka zdrowia.

Rozmowy – jak przekazał PAP rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz - będą dotyczyć problemu niskiego wyszczepienia mieszkańców gminy i możliwości zwiększenia zainteresowania szczepieniami.


"Najważniejszym obecnie dla ministra zdrowia celem jest możliwie szybkie zwiększenie liczby zaszczepionych Polaków, by zapobiec wzrostowi transmisji wirusa w najbliższych dniach i tygodniach. Widzimy, że wzrost zakażeń już się realizuje. Gdzie będzie szczyt możliwej czwartej fali zależy tylko i wyłącznie od nas – od społeczeństwa i naszej odpowiedzialności za siebie i innych" – powiedział rzecznik.


Jeżowe jest na czwartym miejscu od końca wśród gmin pod względem zaszczepienia. Dane Ministerstwa Zdrowia mówią, że w pełni zaszczepionych jest tam 1,8 tys. mieszkańców. Poziom zaszczepienia to 17,8 proc.


Andrusiewicz przekazał, że o godzinie 13.45 w Urzędzie Gminy Jeżowe odbędzie się konferencja prasowa ministra Niedzielskiego oraz wójta gminy Jeżowe Marka Stępaka.


Z zestawienia opublikowanego w niedzielę na stronach rządowych wynika, że w Polsce wykonano dotąd 33 739 742 szczepień przeciw COVID-19. W pełni zaszczepionych, czyli czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca, a także jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson jest 16 960 975 osób.https://nczas.com/2021/07/26/pilne-goraco-na-konferencji-niedzielskiego-policja-braun-i-zwolennicy-dobrowolnosci-szczepien-foto-video/

Dzisiaj „minister pandemii” Adam Niedzielski zawitał do gminy Jeżowe na

Podkarpaciu. Najpierw odbyła się narada „aktywu” PiS dotycząca sposobów

„zachęcania” mieszkańców do przyjęcia szprycy, a następnie konferencja prasowa

przed wejściem do ośrodka zdrowia.

Pojawili się tam także zwolennicy dobrowolności szczepień oraz poseł na Sejm

RP Grzegorz Braun.

============

Jak relacjonował na Twitterze poseł Konfederacji Grzegorz Braun, jako parlamentarzysta ziemi podkarpackiej na wezwanie swoich wyborców chciał dołączyć do spotkania aktywu partyjnego PiS. Gmina Jeżowe ma jeden z najniższych wskaźników zaszprycowania – 17,8 proc.

„Narada aktywu @pisorgpl w gminie Jeżowe z min. choroby @a_niedzielski miała dotyczyć sposobów „zachęcania” mieszkańców do szczepień – pojawienie się posła ziemi podkarpackiej (w mojej osobie) ujawniło nieformalny charakter spotkania” – przekazał Braun.

– Wszyscy uczestnicy tego spotkania są urzędnikami państwowymi: posłami, senatorami, marszałkami, ministrami i albo urządzili sobie prywatną konwersację w godzinach pracy przy kawie i ciasteczku, albo też w sposób bezprawny usiłowali wyłączyć posła ziemi podkarpackiej z dostępu do informacji publicznej. Ponieważ nie ma takich spraw w życiu publicznym, nie ma takich elementów procedowania organów wybieralnych, władzy, rad, sejmików, Sejmu, do których dostęp byłby wzbroniony posłowi na Sejm – mówił podczas spotkania z mediami.

Jak się okazało, pojawienie się posła notorycznie wykluczanego z obrad Sejmu za brak maski, spowodowało konsternację i nagłe przywdziewanie zasłon twarzy.

„Moje pojawienie się w sali obrad rady gminy Jeżowe wywołali dwie reakcje:

a/ przywdzianie maseczek przez dotychczas beztrosko niezamaskowanych radnych i posłów @pisorgpl,

b/ oświadczenie @a_niedzielski, że swojego wystąpienia w mojej obecności nie będzie kontynuował ;-)” – relacjonował Braun.

Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale