Albatros ... z lotu ptaka
Droga do Prawdy nie zawsze jest kręta.
73 obserwujących
1706 notek
1401k odsłon
  386   0

Gra o wszystko ze Smoleńskiem 10.04.2010 roku w tle

Gra o WSZYSTKO o to aby tu być i mieć.

POLSKA NAJJAŚNIEJSZA RZECZYPOSPOLITA CZY POLIN?, a może jedno i drugie na ziemiach między Bugiem, Wisłą, Wartą i Odrą a Karpatami i Bałtykiem ???.

Z murami wirtualnego GETTA.

https://polin.pl/en/dla-mediow/museum-videos

Nowy "PLAN WISŁA" I WIELKI PORT LOTNICZY W ŚRODKOWEJ POLSCE NA MAZOWSZU. PROBLEM JEST TAKI, ŻE WSZYSTKIE TE ZIEMIE OD DAWNA SĄ ZAMIESZKAŁE A MIESZKAŃCY W SĄDACH MAJĄ "KSIĘGI WIECZYSTE". Ziemie po PGR zostały za skromne pieniądze wykupione od SKARBU PAŃSTWA głównie prze ludzi stanowiących trzon siły politycznej PSL.

Na ziemiach wschodnich, Kaszubach, Wielkopolsce, Małopolsce i Podkarpaciu od dawna są WŁĄSCICIELE OJCOWIZNY.

Pozostają lasy państwowe, parki narodowe i WODA!!!

POWRÓT DO JEDWABNEGO?!

https://www.youtube.com/watch?v=wnRn1yFjKnA

https://www.rp.pl/historia/art9412401-kiedy-ekshumacja-w-jedwabnem

Marek Kozub

W poniedziałek w przestrzeni medialnej pojawiła się sugestia jakoby Prokurator Krajowy zdecydował, że nie zostanie ponownie wszczęte postępowanie, którego efektem mogła być kontynuacja ekshumacji ofiar zbrodni popełnionych w Jedwabnem.


RMF FM powołując się na Ewę Bialik z Prokuratury Krajowej stwierdziło, że prokuratura „nie widzi podstaw do wznowienia postępowania w sprawie ponownej ekshumacji ofiar masowego zabójstwa Żydów w Jedwabnem". „Prokuratura Krajowa jest zdania, że w tej chwili nadal brakuje podstaw, aby wznowić postępowania w tej sprawie" - podało RM FM.


Jak ustaliliśmy w resorcie sprawiedliwości, nie została podjęta żadna decyzja w sprawie uchylenia decyzji Lecha Kaczyńskiego sprzed kilkunastu lat, który zdecydował o przerwaniu ekshumacji w Jedwabnem. Lech Kaczyński, w 2001 roku minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny, zdecydował tak na prośbę strony żydowskiej, która argumentowała, że godzi ona w tradycje religijne Żydów.


Ekshumacja w Jedwabnem odbyła się na przełomie maja i czerwca w 2001 roku. Od wielu lat mówi się o wznowieniu prac.


Sprawa odżyła, gdy prezes IPN Jarosław Szarek stwierdził w Telewizji Republika, że Instytut jest gotowy przeprowadzić ekshumację w Jedwabnem, ale zastrzegł, że „decyzja w tej sprawie nie należy do nas (...) jest to decyzja Ministerstwa Sprawiedliwości".


W ubiegłym roku o gotowości IPN do podjęcia ekshumacji w Jedwabnem mówił także wiceprezes IPN Krzysztof Szwagrzyk, który w Instytucie kieruje pracami Biura Poszukiwań i Identyfikacji. Również wtedy IPN komentował, że decyzja w tej sprawie należy do Ministerstwa Sprawiedliwości, a właściwie do Prokuratora Generalnego, który może zdecydować, co dalej ze śledztwem dotyczącym zbrodni w Jedwabnem.


Z konkluzji śledztwa, które IPN umorzył w tej sprawie w czerwcu 2003 r., wynika, że zbrodni na Żydach w Jedwabnem dokonali Polacy, którzy działali z niemieckiej inspiracji. Powodem umorzenia było niewykrycie sprawców – innych niż ci, których za tę zbrodnię skazano po wojnie. Z ustaleń śledztwa IPN wynika, że 10 lipca 1941 roku w Jedwabnem grupa polskiej ludności zamordowała co najmniej 340 żydowskich sąsiadów. Większość z nich zostało spalonych żywcem w stodole. IPN uważa, że zbrodnia dokonana została z niemieckiej inspiracji, ale jej wykonawcami było co najmniej 40 polskich mieszkańców Jedwabnego oraz okolic. Postanowienie o umorzeniu śledztwa jest prawomocne. Jak dotąd nie znaleziono podstaw do jego podjęcia na nowo.

Tak jak w roku 1989, 1990 i w późniejszych latach podzielono handel i banki, tak czyni się starania aby metodą "hybrydową" przez politykę historyczną I ASPEKTY MORALNE ZBRODNI NIEMIECKIEJ HOLOKAUSTU NA ZIEMIACH EUROPY WSCHODNIEJ I ZACHODNIEJ pisaną przez wpływowych ludzi tego Świata a nawet "przyjaciół" zza Oceanu Atlantyckiego - USTAWA 447 O ZADOŚĆUCZENIENIE I MIENIE BEZSPADKOWE zbudować na żywym organiźmie RZECZYPOSPOLITEJ Nowe Państwo - POLIN tak jak w roku 1948 stało się to w PALESTYNIE wówczas pod jurysdykcją gubernatora z Wielkiej Brytanii powstało wolą ONZ państwo IZRAEL.

 Dla Palestyńczyków skończyło się to niewolą, która trwa do dzisiaj.

https://www.tygodnikpowszechny.pl/trzy-warunki-powstania-izraela-153344?gclid=Cj0KCQjwnJaKBhDgARIsAHmvz6dBeugQK9Xq0jsgHRLm31XNg7iilkkYBwKoVHKibn8ethDwHl8iKJ0aAiOaEALw_wcB

TRZY WARUNKI POWSTANIA IZRAELA

PATRYCJA BUKALSKA

04.06.2018CZYTA SIĘ 11 MINUT

Gdy w maju 1948 r. podpisywano Deklarację Niepodległości nowego państwa, nie było wcale pewności, że Izrael przetrwa pierwszych kilka lat. Co działo się 70 lat temu?

image

Radość na ulicach Tel Awiwu: 14 maja 1948 r., dzień proklamacji państwa Izrael. AFP / EAST NEWS

https://www.tygodnikpowszechny.pl/files/styles/660x420/public/article/8521184b-4f8d-4b44-be50-39ca757f4144.jpg


Świat potrzebuje państwa żydowskiego i z tego powodu ono powstanie. (...) W państwie żydowskim młode pokolenie odkryje świetlaną przyszłość wolności i godności. Nawet jeśli w naszej ziemi obiecanej będziemy mieć długie krogulcze nosy, nawet jeśli zapuścimy czarne czy rude brody i chodzić będziemy na krzywych nogach, nie będziemy wystawieni na kpinę i pośmiewisko. Wreszcie będziemy żyć tam jako wolni mężczyźni i kobiety, i umierać będziemy w pokoju w naszej ojczyźnie” – taki zapisek znaleziono wśród dokumentów ocalałych z łódzkiego getta. Wiadomo, że powstał w 1941 r.; nie jest podpisany (przywołuje go w swojej książce o historii Izraela Konstanty Gebert).

Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale