Albatros ... z lotu ptaka
Droga do Prawdy nie zawsze jest kręta.
76 obserwujących
1820 notek
1456k odsłon
  109   0

Podaj cegłę ( 70 lat później) - JEST STYCZEŃ 27, 2022 ROKU

Jest na pierwszej linii frontu jak MARIANNE w czasie Rewolucji Francuskiej.

Wtedy własną piersią MARIANNE na barykadach Rewolucji Francuskiej obecnie GOCHA ZE SZPITALA MSWAiA własnymi "wdziękami" na barykadach walki z Covid19 - 2020-2022.

https://niezlasztuka.net/o-sztuce/eugene-delacroix-wolnosc-wiodaca-lud-na-barykady/

Eugène Delacroix, Wolność wiodąca lud na barykady, 1830

olej, płótno, 260 × 325 cm,

Luwr, Paryż

image

Możemy mieć pewność, że scena ukazana przez Delacroix, rozgrywa się w Paryżu, ponieważ w tle widać katedrę Notre-Dame. Bohaterowie obrazu prawdopodobnie znajdują się nad lewym brzegiem Sekwany. Według historyków właśnie w tym miejscu rozpoczynała się rewolucja. Zapewne dlatego francuski malarz umieścił tam też i swoje postacie.

Co można jeszcze zauważyć - TRUP się ściele gęsto.

Marianne

Eugène Delacroix, Szkic do Wolność wiodąca lud na barykady | XIX wiek, Detroit Institute of Arts

Uwagę zwraca przede wszystkim kobieta z obnażonymi ramionami i piersiami. Jej suknia układa się niczym szata w antycznych rzeźbach. Bohaterka jest personifikacją Marianne, czyli francuskiego symbolu wolności, którą zawsze przedstawia się jako wojowniczkę w czapce frygijskiej na głowie.


Jak przyjemnie żegnać się z życiem  na bezdechu i zatrzymaniem akcji serca- ponad 200 000  w latach 2020-2021 w epoce Ministra image

Eugène Delacroix, Wolność wiodąca lud na barykady (detal) | 1830, Luwr

Czapka frygijska, zwana frygijką, to kolejny istotny symbol. Nazywa się ją czapką wolności i już w starożytności była utożsamiana właśnie z niepodległością, niezależnością i autonomią. Frygijkę otrzymywał niewolnik w chwili wyzwolenia. Charakterystyczna czerwona czapka w kształcie stożka stała się szczególnie popularna podczas rewolucji francuskiej. Frygijkę uznano nie tylko za symbol tej rewolucji, ale też za jeden z głównych, do dzisiaj, symboli narodowych Francji.

Ministra Choroby i Naglej śmierci -zgonów nadmiarowych rządu Mateusza Morawieckiego - - -"nadmiarowych" przy takiej skutecznej opiece w procesie nieleczonej albo leczonej nieskutecznie choroby współistniejącej serca i naczyń i nowotworów czekając na WYNIK TESTU PCR - ma nie ma???.

//www.pudelek.pl/malgorzata-godlewska-na-wrotkach-oddaje-hold-pracownikom-sluzby-zdrowia-pod-szpitalem-narodowym-zdjecia-6656660588198432g

PODAJ CEGŁĘ PODAJ CEGŁĘ ZBUDUJEMY "NOWY DOM"

https://www.youtube.com/watch?v=gKhFs7e5KLI

Pieśń o cegle - Opole rok 1981

Izabela Trojanowska
Podaj cegłę
Podaj cegłę
Zbudujemy nowy dom
Na miarę naszych marzeń dom
Deszcz ustanie
Słońce wstanie
Wzejdzie nowy plon
Na miarę naszych serc i rąk
Prostą mamy sprawę, jasny cel
Wszędzie słychać nasz radosny śpiew
Wkrótce ramionami opaszemy cały świat
Nie zostawaj w tyle jeśli nie chcesz zostać sam
Podaj cegłę
Podaj cegłę
Zbudujemy nowy dom
Na miarę naszych marzeń dom
Przyjdzie wiosna
Wnet wyrosną
Setki nowych hut
Wszystkiego wokół będzie w bród
Nie ma dla nas nieprzebytych dróg
Wiemy kto przyjaciel a kto wróg
Za niedługą chwilę zdobędziemy cały świat
Kto nie idzie z nami maszeruje przeciw nam
Podaj cegłę
Podaj cegłę
Zbudujemy nowy dom
Na miarę naszych marzeń dom
Podaj cegłę
Podaj cegłę
Zbudujemy nowy dom
Na miarę naszych marzeń dom

https://www.pudelek.pl/malgorzata-godlewska-na-wrotkach-oddaje-hold-pracownikom-sluzby-zdrowia-pod-szpitalem-narodowym-zdjecia-6656660588198432g

Małgorzata Godlewska na wrotkach oddaje hołd pracownikom służby zdrowia pod Szpitalem Narodowym (ZDJĘCIA)

Małgorzata Godlewska, zawodowa pielęgniarka, przyjechała pod Szpital podziękować koleżankom i kolegom za ofiarną pracę w pandemii. "Błagam! Szczepcie się" - apeluje.

image

Ktoś, kto kojarzy Małgorzatę Godlewską jedynie ze śpiewania kolęd z siostrą Moniką "Esmeraldą", chyba niezbyt dobrze orientuje się w popkulturze. Małgorzata jest dzisiaj ikoną kampu, a Jaś Kapela napisał kiedyś, że byłaby idealną kandydatką na prezydenta.

Przypomnijmy jeden z jej manifestów: Małgorzata Godlewska przebrana za kobietę-kota wspiera małżeństwa homoseksualne: "TO WASZE ŻYCIE!"

Faktycznie, Małgorzata Godlewska trzyma fason, ma rezon i co najważniejsze - nie jest oderwana od rzeczywistości jak większość "celebrytek". Godlewska jest w końcu ciężko pracującą pielęgniarką: Małgorzata Godlewska przekonuje do zaszczepienia się przeciwko koronawirusowi: "Dawno zapisałam się na DWA STRZAŁY"

Ostatnio siostra Małgorzata postanowiła uhonorować koleżanki i kolegów ze służby zdrowia, dziękując im za pracę pod Szpitalem Narodowym. Pod Szpital wybrała się na wrotkach, które są jej nowym hobby.

PONOĆ AKTYWNA ZAWODOWO PIELĘGNIARKA W SZPITALU MSWIA?!

co CZASY TO POSTAĆ! 

WSZYSTKO NA SPRZEDAŻ!

hymn na dudach

https://www.pudelek.pl/malgorzata-godlewska-spiewa-hymn-do-melodii-dud-to-nie-instrument-lecz-kozia-torba-ktora-wydaje-same-falszywe-dzwieki-6574593750174624a

https://www.youtube.com/watch?v=z0PdCu7tbHU

Małgorzata Godlewska - Hymn Polski na dudach 2020


Dudy. Próbuje nam się, proszę Państwa, wmówić, że to instrument. A to jest po prostu zwyczajna, kozia torba, która wydaje same fałszywe dźwięki. Jednak w ustach sprawnego dudziarza, można nimi zahipnotyzować połowę Polski. Cieszę się, że coraz mniej obawiamy się tych dud. To jest dobre podejście, bo oni są w odwrocie. Nie bądź kozią torbą na cudze pomysły, nie daj na sobie rżnąć bzdur - słyszymy na chwilę przed odśpiewaniem przez Godlewską Mazurka Dąbrowskiego.

CO RAZ WIĘCEJ ABSURDÓW PO DWÓCH LATACH "walki" z PLANDEMIĄ

https://naszapolska.pl/2022/01/27/policja-zlapala-przestepce-zlamal-kwarantanne-ma-piec-lat/?utm_source=newsletter&utm_medium=push&utm_campaign=notifications

Policja złapała przestępcę, złamał kwarantannę, ma pięć lat…

Jak wynika z ustaleń policjantów 5-latek na kwarantannie wybrał się wraz z bratem ciągnikiem na pole, aby tam wykonać prace rolne, stało się tak za przyzwoleniem rodziców – donosi infoilawa.pl.

Z informacji uzyskanych przez portal wynika, że tym razem – wyjątkowo – nie osoba objęta obowiązkową kwarantanną, lecz… rodzice tej osoby staną przed sądem, który zadecyduje o karze za opuszczenie miejsca izolacji. To dlatego, że kwarantannę złamał, opuszczając dom, chłopiec w wieku… 5 lat.

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale