Albatros ... z lotu ptaka Albatros ... z lotu ptaka
249
BLOG

Cuda nie widy

Albatros ... z lotu ptaka Albatros ... z lotu ptaka Polityka Obserwuj notkę 0

Najważniejszy Dowódca Operacyjny Wojsk nie tylko lotniczych nie ma swojego wizerunku publicznego w WIKI.

A jeszcze rano miał.

Gdzie Pan Generał popełnił kardynalny błąd skoro jeszcze rano nic tego nie zapowiadało.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Medal_%E2%80%9EMilito_Pro_Christo%E2%80%9D

Medal „Milito Pro Christo” (łac. Walczę dla Chrystusa) – polskie odznaczenie kościelne Ordynariatu Polowego WP, przyznawane corocznie dla podkreślenia zasług osób, które dają świadectwo najwyższym wartościom oraz wytrwale służą Najjaśniejszej Rzeczypospolitej, są całkowicie zaangażowane w głoszenie prawdy o losach Narodu Polskiego oraz wspierają duszpasterstwo wojskowe. Odznaczenie może być także przyznawane organizacjom za działalność na rzecz dobra publicznego, upowszechnianie standardów moralnych i działanie zgodne z wartościami chrześcijańskimi, takimi jak sprawiedliwość i prawda.

Medal ustanowił w 2001 ówczesny biskup polowy WP Sławoj Leszek Głódź. Pierwszymi odznaczonymi zostali wszyscy wyróżnieni Dyplomem "Benemerenti".

Ręka sprawiedliwości działa w sposób nie tylko niewidzialny ale i co jakiś czas widzialny.

https://www.tvp.info/42120837/zandarmeria-zatrzymala-bylego-dowodce-rodzajow-sil-zbrojnych-generala-lecha-m


Żandarmeria Wojskowa zatrzymała byłego dowódcę rodzajów sił zbrojnych generała broni Lecha M. i dwie inne osoby – ustalił portal tvp.info. – ŻW zatrzymała też płk. Dariusza M. – szefa Oddziału Ekonomiczno-Finansowego Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych oraz płk. rez. Ryszarda P. – prezesa zarządu stowarzyszenia „SWAT” – poinformował w rozmowie z portalem tvp.info prokurator Łukasz Łapczyński z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

https://www.youtube.com/watch?v=IlyIbuCem_s


Przedsiębiorcy dostawali zlecenia m.in. w zamian za wyjazd na narty w Alpy

Łapówki od tysiąca do trzech tysięcy złotych, wyjazdy do austriackich kurortów z opłaconymi atrakcjami – takie korzyści miało przyjmować od...

zobacz więcej

Prok. Łapczyński wskazał, że śledztwo w sprawie prowadzone było przez Wydział ds. Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie i dotyczyło m.in. niedopełniania obowiązków służbowych oraz działania na szkodę interesu publicznego w latach 2010-2015 przez oficerów z byłego Dowództwa Sił Powietrznych oraz Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

Jak mówi Łapczyński, sprawa dotyczy „organizacji pokazów lotniczych w ramach Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show w Radomiu”. – Dzisiaj na polecenie prokuratora Wydziału ds. Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie Mazowiecki Oddział Żandarmerii Wojskowej zatrzymał trzy osoby, w tym gen. broni rez. Lecha M. – byłego Dowódcę Sił Powietrznych, a następnie Dowódcę Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych; płk. Dariusza M. – Szefa Oddziału Ekonomiczno-Finansowego Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, oraz płk. rez. Ryszarda P. – prezesa zarządu stowarzyszenia „SWAT” – poinformował rzecznik.

Jak dodał, zgromadzony w toku śledztwa materiał dowodowy wskazuje na szereg nieprawidłowości związanych z dokonywaniem wyboru podmiotu współpracującego w organizacji pokazów oraz nieprawidłowości w gospodarowaniu środkami publicznymi w związku z organizacją pokazów.

Zatrzymani zostaną doprowadzeni do Wydziału ds. Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie, gdzie prokurator przedstawi im zarzuty popełniania przestępstw przekroczenia uprawnień służbowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowych oraz przywłaszczenia mienia znacznej wartości – poinformował Łapczyński.

– Czynności procesowe z podejrzanymi będą wykonywane dzisiaj. Więcej informacji będziemy mogli udzielić po zakończeniu czynności procesowych z podejrzanymi – dodał.

Byli dyrektorzy wołomińskiego SK Banku zatrzymani przez CBA

Agenci katowickiej delegatury CBA zatrzymali trzy kolejne osoby w związku z działaniem na szkodę SK Banku w Wołominie – dowiedział się portal...

zobacz więcej

Lech M. jest generałem broni Wojska Polskiego w stanie spoczynku. W 2007 r. został mianowany na stanowisko asystenta szefa Sztabu Generalnego WP ds. Sił Powietrznych.

W maju 2010 r. M. został Dowódcą Sił Powietrznych – objął dowództwo po gen. Andrzeju Błasiku, który zginął w katastrofie lotniczej w Smoleńsku. Trzy lata później – w grudniu 2013 r. – ówczesny prezydent Bronisław Komorowski mianował go Dowódcą Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych – faktycznie został nim z początkiem 2014 r. M. w czerwcu 2015 r. przeszedł w stan spoczynku.

Sprawa ma związek z opisywaną przez „Gazetę Polską” imprezą lotniczą Air Show w Radomiu, która organizowana była za publiczne pieniądze. Jak informowano na portalu niezależna.pl, „zyski z organizacji imprezy czerpie niemal wyłącznie Wojskowe Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne SWAT”.

Jak ustalili wówczas dziennikarze, organizacja ta kierowana przez byłego pułkownika Wojska Polskiego została dołączona do współpracy przy show bez przeprowadzenia procedury przetargowej. „Władze stowarzyszenia twierdzą, że przetarg nie był konieczny, a na organizacji show nie zarabia” – informował wówczas portal.

Według portalu WSSK „SWAT” było w 2013 r. wraz z Dowództwem Sił Powietrznych, Miastem Radom, Porte Lotniczym Radom oraz Aeroklubem Polskim współorganizatorami imprezy. WSSK „SWAT” „nie jest podmiotem publicznym, ale stowarzyszeniem, które, w dodatku na organizacji imprezy miało sporo zarobić. Podczas, gdy wszelkie koszty związane z organizacją imprezy poniosły podmioty publiczne” – poinformowano w artykule.

Stwierdzono też, że „SWAT” zarobił wówczas prawie dwa miliony zł, nie ponosząc przy tym żadnych kosztów. Ze sprawozdań finansowych stowarzyszenia wynikało też, że zyski z pomocy przy Air Show miały być dla organizacji głównym źródłem dochodu. Według portalu stowarzyszenie zostało dołączone do grona organizatorów imprezy bez procedury przetargowej.

#wieszwiecejPolub nas

„Pod dokumentami z organizacji poprzednich pokazów podpisany jest obecny dowódca generalny, a wówczas szef sił powietrznych generał Lech M.” – stwierdzono w artykule z 2015 r.

O Lechu M. głośno było w lutym 2011 r., kiedy to złożył w Wojskowej Prokuraturze Okręgowej w Warszawie zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w ruchu powietrznym, którego miała się dopuścić załoga Jaka-40 (podróżowali nim dziennikarze) w dniu katastrofy w Smoleńsku. Według M. piloci samolotu narazili życie pasażerów i własne, bo lądowali w warunkach niedopuszczalnych.

Generał broni Lech Lucjan Majewski

https://www.tvp.info/42120837/zandarmeria-zatrzymala-bylego-dowodce-rodzajow-sil-zbrojnych-generala-lecha-m

Żandarmeria zatrzymała byłego dowódcę rodzajów sił zbrojnych generała Lecha M.

FA, AK 09.04.2019, 09:10


pilot Wojska Polskiego w stanie spoczynku.

Lech Majewski (generał) – Wikipedia, wolna encyklopedia

https://pl.wikipedia.org/wiki/Lech_Majewski_(generał)

Lech Lucjan Majewski (ur. 30 czerwca 1952 w Ostrowcu Świętokrzyskim) – generał broni pilot Wojska Polskiego w stanie spoczynku.

Życiorys · ‎Ordery i odznaczenia

[z viki: https://pl.wikipedia.org/wiki/Lech_Majewski_(genera%C5%82)

[W godzinę po opublikowaniu tego życiorysu dostałem mail:

Link z wiki jest pusty, nie ma tego tekstu

======================

W Wikipedii nie ma jeszcze artykułu o takiej nazwie. Możesz:

utworzyć go,

zaproponować, żeby inni go napisali,

===================

               A przed godziną BYŁ. Cuda jakieś, ale świeckie … MD

2003–2004: dowódca Centrum Operacji Powietrznych – zastępca dowódcy Wojsk Lotniczych i Obrony Powietrznej w Warszawie

W latach 2004-2005 był słuchaczem Narodowego Uniwersytetu Obrony Stanów Zjednoczonych.

2005-2007: dowódca Centrum Operacji Powietrznych – zastępca dowódcy Sił Powietrznych w Warszawie

W 2007 roku objął stanowisko asystenta szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego do spraw Sił Powietrznych.

25 lutego 2011 roku złożył w Wojskowej Prokuraturze Okręgowej w Warszawie zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w ruchu powietrznym przez załogę Jaka-40 w dniu 10 kwietnia 2010 roku (zob. katastrofa polskiego Tu-154 w Smoleńsku)[3].

20 maja 2010 roku został Dowódcą Sił Powietrznych[4]. [ Po śmierci gen. Andrzeja Błasika "w Smoleńsku" MD]

 17 grudnia 2013 roku w Belwederze Prezydent RP Bronisław Komorowski wręczył mu akt zwolnienia ze stanowiska dowódcy Sił Powietrznych i akt mianowania z dniem 1 stycznia 2014 roku na stanowisko Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. 30 czerwca 2015 roku zakończył zawodową służbę wojskową i przeszedł w stan spoczynku w związku z osiągnięciem wieku 63 lat.

Jest pilotem klasy mistrzowskiej, z nalotem około 2000 godzin. Pilotował wszystkie polskie warianty myśliwca MiG-21 oraz MiG-29. Pierwsze doświadczenia lotnicze zdobywał za sterami TS-8 Bies, Lim-2, SBLim-2A i TS-11 Iskra. Jako jeden z pierwszych Polaków wykonał loty za sterami odrzutowców F-16, Mirage 2000, Hawk, M-346 i F/A-18.

Jest profesorem wizytującym Akademii Obrony Narodowej, przewodniczącym konwentu Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych i członkiem rady naukowej Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych. Posługuje się językami: angielskim i rosyjskim.

Awanse

podporucznik – 1976

porucznik – 1979

kapitan – 1982 

major – 1987

podpułkownik – 1990 

pułkownik – 1993

generał brygady – 15 sierpnia 2000

generał dywizji – 15 sierpnia 2003[11]

generał broni – 15 sierpnia 2005[12]

Ordery i odznaczenia

Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski – 2015[13][10]

Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski – 2012[14][15]

Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski – 2000[16]

Złoty Krzyż Zasługi – 1995[17]

Srebrny Krzyż Zasługi

Lotniczy Krzyż Zasługi – 2013[18]

Złoty Medal „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny”

Srebrny Medal „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny”

Brązowy Medal „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny”

Złoty Medal „Za Zasługi dla Obronności Kraju”

Srebrny Medal „Za Zasługi dla Obronności Kraju”

Brązowy Medal „Za Zasługi dla Obronności Kraju”

Odznaka Pilota Wojskowego

Odznaka tytułu honorowego „Zasłużony Pilot Wojskowy” – dwukrotnie (po raz drugi w 2014[19])

Odznaka tytułu honorowego „Zasłużony Żołnierz RP” I Stopnia (Złota) – 2015[8]

Odznaka pamiątkowa SG WP – 2011[20]

Odznaka pamiątkowa Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych (nr 001) – 2014 (wręczona 28 sierpnia 2014[19])

Odznaka absolwenta Podyplomowego Studium Operacyjno-Strategicznego AON

Medal „Milito Pro Christo” – 2015[21]

Medal „Pro Memoria” – 2012[22]

Złoty Medal za Zasługi dla Policji – 2013[23]

Złoty Medal za Zasługi dla Straży Granicznej

Złota Odznaka „Za zasługi dla Związku Żołnierzy Wojska Polskiego”

Oficer Orderu Legii Honorowej – Francja, 2013[24]

Odznaka absolwenta National Defense University – Stany Zjednoczone

Życiorys

Absolwent Technikum Hutniczo-Mechanicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim[1]. Myślał o podjęciu studiów w Krakowie na Akademii Górniczo-Hutniczej, jednak po odbyciu obozu Lotniczego Przysposobienia Wojskowego LPW-2 w Krośnie postanowił zostać lotnikiem[2].

W latach 1972-1976 był podchorążym Wyższej Oficerskiej Szkoły Lotniczej w Dęblinie.

1976–1982: pilot, starszy pilot, dowódca klucza, nawigator eskadry w 21 Pułku Lotnictwa Rozpoznania Taktycznego w Powidzu

1982–1983: nawigator eskadry w 32 Pułku Lotnictwa Rozpoznania Taktycznego w Sochaczewie

W latach 1983-1986 był słuchaczem Wojskowej Akademii Lotniczej ZSRR.

1986–1988: dowódca eskadry w 32 Pułku Lotnictwa Rozpoznania Taktycznego w Sochaczewie

1988–1990: zastępca dowódcy 32 Pułku Lotnictwa Rozpoznania Taktycznego ds. liniowych w Sochaczewie

1990–1993: dowódca 1 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego "Warszawa" w Mińsku Mazowieckim

W latach 1993-1994 był słuchaczem Podyplomowego Studium Operacyjno-Strategicznego Akademii Obrony Narodowej.

1994–1995: zastępca szefa Oddziału Wojsk Lotniczych 1 Korpusu Obrony Powietrznej w Warszawie

1995–1998: szef Oddziału Wojsk Lotniczych 3 Korpusu Obrony Powietrznej we Wrocławiu

1998–1999: zastępca szefa Szefostwa Wojsk Lotniczych Wojsk Lotniczych i Obrony Powietrznej w Warszawie

1999–2003: dowódca 3 Korpusu Obrony Powietrznej we Wrocławiu



Zakorzeniony w historii Polski i Kresów Wschodnich. Przyjaciel ludzi, zwierząt i przyrody. Wiara i miłość do Boga i Człowieka. Autorytet Jan Paweł II

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka