Albatros ... z lotu ptaka
Droga do Prawdy nie zawsze jest kręta.
70 obserwujących
1486 notek
1282k odsłony
850 odsłon

Sobowtór 4 lipca 1943 Gibraltar

Wykop Skomentuj11

Aktor do zadań specjalnych.

W dniu 4 lipca 1943 roku wcielił się w rolę Generała Władysława Sikorskiego.

Zagrał po wojnie w kilku znakomitych filmach jak Działa Nawarony z Gregorym Peckiem i Anthony Quin na czele.

Anthony Quayle

John Anthony Quayle

http://opium.org.pl/2018/09/10/szlakiem-orlich-gniazd-1-dziala-navarony-1961/

image


data urodzenia: 7 września 1913

data śmierci: 20 października 1989 (odszedł w wieku 76 lat)

miejsce urodzenia: Southport, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 185 cm

stan cywilny: dwukrotnie żonaty: 1. Hermione Hannen (1934 - 1941, rozwód); 2. Dorothy Hyson (od 1947 do jego śmierci), 3 dzieci: Christopher, Rosanna Astley i Jenny

nagrody: 4 nominacje

image

Anthony Quayle

Ilustracja

Anthony Quayle (1976)

Zawód aktor

Lata aktywności 1935-1989

John Anthony Quayle (ur. 7 września 1913 w Ainsdale w hrabstwie Lancashire, zm. 20 października 1989 w Londynie) – brytyjski aktor filmowy i teatralny nominowany w 1970 do Oscara za drugoplanową rolę w filmie Anna tysiąca dni (1969; reż. Charles Jarrott).

W czasie drugiej wojny światowej był majorem armii brytyjskiej. Był jednym z oficerów którzy żegnali na lotnisku w Gibraltarze 4 lipca 1943 generała Władysława Sikorskiego, który zginął wówczas w katastrofie samolotu.

Od 1932 był aktorem londyńskiego teatru The Old Vic, a w latach 1948-56 był dyrektorem Royal Shakespeare Theatre. Występował także na scenach nowojorskich. W filmie zadebiutował jeszcze przed wojną, jednak jego filmowa kariera rozwinęła się dopiero pod koniec lat 50. W 1952 został odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego, a w 1985 otrzymał z rąk królowej tytuł szlachecki. Zmarł na raka wątroby w wieku 76 lat.

https://www.salon24.pl/u/albatros/488890,dyplomacja-i-lowy-cz-i

https://www.youtube.com/watch?v=21V_Qv6Qr3I


Sikorski Generał Gibraltar cz. 1/3

Sikorski Generał Gibraltar cz. 1/3

Katastrofa gibraltarska to fikcja.

Opracowanie: Dariusz Baliszewski

Nie było żadnej katastrofy gibraltarskiej! To była mistyfikacja. I zbrodnia!

T.A.Kisielewski: Pilot „Johnson wystartował, wzniósł maszynę na wysokość około 30 stóp (9 metrów), następnie zszedł tuż nad powierzchnię morza, aż wreszcie wyłączył silniki i „przywalił" maszyną w wodę. Nie ma dowodów, by uratował się ktoś poza nim i kapitanem Prchalem. Johnson był znakomitym pilotem. Wiedział, że tajemnica „skuteczności" wodowania tkwi w pasach bezpieczeństwa. Jeśli są one właściwie zapięte, istnieje niemal pewność przeżycia. Było rzeczą powszechnie znaną, że Sikorski i pozostali pasażerowie nie zapinają pasów, a ponadto nie wszyscy nimi dysponowali. To stwarzało kolosalne ryzyko śmierci." Trumny Generała nie wolno do dziś otwierać. Początkowo miało to obowiązywać przez 50 lat. Brytyjczycy w latach 90. przedłużyli tajność archiwów dotyczących dokumentacji gibraltarskiej do 2050 roku. Ukrywają, że Sikorski zginął w zamachu, a nie na skutek wypadku. Obawiają się kompromitacji, ponieważ nie upilnowali go, i to na własnym terytorium. To brytyjscy obywatele byli organizatorami i wykonawcami zamachu. Naczelny Wódz stał się solą w oku wraz z zacieśnieniem się współpracy Stalina, Churchilla i Roosevelta.

https://www.youtube.com/watch?v=XO6suC7aGjI


Sikorski Generał Gibraltar cz. 2/3

Sikorski Generał Gibraltar cz. 2/3

Katastrofa gibraltarska to fikcja.

Opracowanie: Dariusz Baliszewski

Nie było żadnej katastrofy gibraltarskiej! To była mistyfikacja.I mord polityczny!

T.A.Kisielewski: Pilot „Johnson wystartował, wzniósł maszynę na wysokość około 30 stóp (9 metrów), następnie zszedł tuż nad powierzchnię morza, aż wreszcie wyłączył silniki i „przywalił" maszyną w wodę. Nie ma dowodów, by uratował się ktoś poza nim i kapitanem Prchalem. Johnson był znakomitym pilotem. Wiedział, że tajemnica „skuteczności" wodowania tkwi w pasach bezpieczeństwa. Jeśli są one właściwie zapięte, istnieje niemal pewność przeżycia. Było rzeczą powszechnie znaną, że Sikorski i pozostali pasażerowie nie zapinają pasów, a ponadto nie wszyscy nimi dysponowali. To stwarzało kolosalne ryzyko śmierci. " Trumny Generała nie wolno do dziś otwierać. Początkowo miało to obowiązywać przez 50 lat. Brytyjczycy w latach 90. przedłużyli tajność archiwów dotyczących dokumentacji gibraltarskiej do 2050 roku. Ukrywają, że Sikorski zginął w zamachu, a nie na skutek wypadku. Obawiają się kompromitacji, ponieważ nie upilnowali go, i to na własnym terytorium. To brytyjscy obywatele byli organizatorami i wykonawcami zamachu. Naczelny Wódz stał się solą w oku wraz z zacieśnieniem się współpracy Stalina, Churchilla i Roosevelta.

Antoni Chydzyński

https://www.youtube.com/watch?v=wh0uiUVUDCk

Sikorski Generał Gibraltar cz. 3/3 Katastrofa gibraltarska to fikcja.

Opracowanie: Dariusz Baliszewski

Rozmowa z Dariuszem Baliszewskim, historykiem i dziennikarzem badającym okoliczności śmierci generała Władysława Sikorskiego. dnia, 4 lipca 2008, 15:06 (fragmenty) Całość na: http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/artic...

Wykop Skomentuj11
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale