Blog
Stary porządek świata
Alex_Disease
Alex_Disease Eurorealista, uniosceptyk.
53 obserwujących 645 notek 1353279 odsłon
Alex_Disease, 31 maja 2015 r.

Blef o nazwie "NowoczesnaPL"

Dziś odbył się kongres założycielski ugrupowania Ryszarda Petru NowoczesnaPL. Dla człowieka choć trochę interesującego się polityką, acz czerpiącego wiedzę z Internetu nie z tradycyjnych mediów, był to istny kabaret. Nie wątpię, iż część zawiedzionych Platformą lemingów poprze tę inicjatywę i tutaj w zasadzie nic nie da się zrobić. Natomiast po raz kolejny zwracam się do wyborców Kukiza, tych którzy polityką się brzydzą i głosowali na kogoś spoza establishmentu. Nie dajcie się moi drodzy nabrać na żadne "nowoczesne Polski", na nową jakość, na sztuczne oburzenie ludzi, którzy obudzili się dopiero wtedy, gdy widmo IV RP zajaśniało nad ich głowami.

Ryszard Petru, jeszcze w kwietniu tego roku, w wywiadzie udzielonym Rzeczpospolitej mówił, że korzystnie ocenia prezydenturę Komorowskiego, choć co zabawne odniósł się głównie do projektów jakie prezydent dopiero zaproponował. Słowem nie wspomniał o tym, że Bronek lekką ręką klepnął ponad 800 ustaw konserwujących ten układ, wetując zaledwie 4 buble legislacyjne. Skoro Petru prezydenta zachowującego się w ten sposób uznał za dobrego, to na kogo on jest teraz wkurzony? Może powinien być choć trochę na siebie samego?

Czym jest zatem NowoczesnaPL? Odpowiedź jest prosta. To desperacka próba obrony przed powrotem PiSu do władzy, a nie żadna szansa na zmianę. I tyle mam do powiedzenia na temat inicjatywy Ryszarda Petru, faceta który obudził się dopiero po tym jak "dobry prezydent Komorowski" (jego słowa z kwietnia) przegrał wybory. Mówi teraz o jakiejś nowoczesnej Polsce i jest wkurzony na elity, a gdzie był przez 8 lat rządów PO? Powiem Wam gdzie nie był, w opozycji do polityki tego rządu.

I jeszcze jedno. Pan Petru chce by Polska stała się "małymi Niemcami", wtedy będzie można mówić o wprowadzeniu euro. Temu też nie dajcie się zwieść. Euro jest o tyle korzystne dla Niemiec, że mają oni kontrolę nad Europejskim Bankiem Centralnym, czego Polska mieć nigdy nie będzie. Póki trzymamy złotówkę, to NBP reguluje stopy procentowe i kontroluje podaż pieniądza. Przyjmując euro tych instrumentów się pozbawimy.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • @Capricorn ludowe Tyle, że nie ma już czasu. PiS nie może sobie pozwolić na zbytnią...
  • @Pollux Możecie sobie pisać o prowokacji, zaklinać rzeczywistość i żyć we własnym...
  • @Keri-M Też myślałem, że z referendum można jeszcze poczekać, do czasu repolonizacji...

Tematy w dziale