92 obserwujących
477 notek
630k odsłon
791 odsłon

Żółte kamizelki w Paryżu w sobotę 5 stycznia 2019

Wykop Skomentuj9

Coraz rzadziej się tu odzywam. Inspiracja Nowego Roku wiąże się dla mnie ze sfotografowaniem z bliska planetki Ultima Thule przez amerykańską sondę New Horizon, która niedawno nadesłała piękne fotografie układu planety Pluton i jej ksziężyca Charona. Za drugi ale nam bliższy sukces kosmiczny uważam  ladowanie chinskiego łazika na odwrotnej od Ziemi stronie Ksiezyca. Tym ostatnim tematem wnilkiwi zajął się Eine

https://www.salon24.pl/u/autodafe/923246,chinska-sonda-laduje-na-niewidzialnej-stronie-ksiezyca

Z tematow politycznych po pieciu tygodniach znow dzis przez ponad godzine obserwowalem "żółte kamizelki" demonstrujące w Paryżu.

Demonstracja wyglądała spokonie chociaż stanowczo. Kiedy demonstranci napotkali na bardzo ciasno ustaioną blokadę trasy przez policję nie wdawali się w walkę, duskusje czy spory ale spokojnie skręcil w boczną ulicę zmieniając swoją trasę. 

Odniosłam pozytywne odczucie. Nie widać już było wśród demonstrantow haseł komunizujących i lewackich jakich sporo zauważałem przed miesiącem. Nie było już flag Unii Europejskiej ani komunistycznej symboliki Antify jakich sporo zauważyłem na początku grudnia.

https://www.salon24.pl/u/almanzor/915357,paryz-1-grudnia-2018-zolte-kamizelki-i-antifa-w-akcji

Dominowały hasła w stylu "Macron musi odejść" oraz trójkolorowe flagi francuskie. Zauważyłem jednak nowość - pojawienie się przedrewolucyjnych symboli. Kilka razy widziałem potrójne francuskie lilie będące tysiącletnim symbolem potęgi francuskiej monarchii ale również odniesieniem do Boga. 
Powodzenia Francuzi!


Wykop Skomentuj9
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka