Lodowcowe Pole
Nie czyńcie Prawdy groźną i złowrogą, Ani jej strójcie w hełmy i pancerze, Niech nie przeraża jej postać nikogo
72 obserwujących
507 notek
1243k odsłony
5942 odsłony

Pożyteczny idiota?

Wykop Skomentuj266


Kiedy przeczytałem wypowiedź Tomasza Sommera na temat zajmowania Grodna, pomyślałem, że to agent obcego mocarstwa. Jak głupim trzeba być, aby wyskakiwać z takimi wypowiedziami, kiedy na Białorusi reżym czeka z utęsknieniem na takie ilustracje spiskowej teorii protestów społecznych?

Nie trzeba było długo czekać i jego wypowiedź została rozdmuchana przez Łukaszenkę, a Moskwa szykuje dodatkowe siły na Białoruś.

Wojny nigdy nie wybuchają przez zwykłych idiotów, ale wybuchają z wykorzystaniem pożytecznych idiotów.

Tym razem Tomasz Sommer stał się doskonałym „pożytecznym idiotą” i kto wie może przejdzie do historii, jako ten, który dał pretekst do krwawego stłumienia protestów na Białorusi?

Naród białoruski do niedawna był jednym z najbardziej przyjaznych Polakom narodów, a Polacy na Białorusi spotykali się z niesamowitą życzliwością społeczeństwa. Po wypowiedzi Sommera propaganda Łukaszenki zyskała doskonały argument ilustrujący zewnętrzne zagrożenie, które od początku było taktycznym wyborem Łukaszenki w argumentacji do tłumienia protestów społecznych.

Jak Pan się z tym czuje Panie Sommer?

Polska powinna pokazać stanowczo, że od wypowiedzi tego prowokatora się odcina. Miejsce Pana Sommera jest w kiciu z odciętym Internetem, bo może jeszcze wpadnie na pomysł zajęcia Lwowa, a potem Moskwy… Kto wie jakie pomysły, albo rozkazy ma w głowie?


Wykop Skomentuj266
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka