Blog
A my nie chcemy uciekać stąd!
Gniewomir Świechowski
Gniewomir Świechowski Freelance IT journalist, techbloger and social media addict
0 obserwujących 270 notek 485757 odsłon
Gniewomir Świechowski, 5 listopada 2010 r.

PiS wyrzuca Kluzik i wybiera marginalizację

Dziś krótko, bo w sumie niewiele zostało do powiedzenia. PiS (jeśli informacja o wyrzuceniu Kluzik-Rostkowskiej się potwierdzi) ogłosił właśnie światu, że chce zostać LPRem, a nie alternatywą dla Platformy. Wychodzi na to, że rozpisując się ostatnio nad tym, jak bardzo potrzebna jest w tym kraju silna opozycja niepotrzebnie pisałem o PiS, ponieważ do gry właśnie powróciło SLD. 

PiS mógł poszerzyć bazę potencjalnych wyborców, pokazując, że nie składa się z samego betonu, posiadającego już na stałe przylepioną "mordę" - o której wspominał ostatnio Kurski. Mógł zostawić sobie decyzję na później, nie reagując na wystąpienie Joanny Kluzik-Rostkowskiej, albo mógł zagrać partię w której istnieje choć pozór demokratycznych mechanizmów. Reasumując. Mógł poczekać, albo zacząć budować pozycję pod przyszłe starcie z PO. Wybrał pokazówkę. 

Dla tych którzy nie odebrali tego przekazu. PiS zamiast poszerzania elektoratu zdecydował się własnie na dalszą hermetyzację swojego środowiska i elektoratu. Oznacza to nie mniej, nie więcej, że własnie otrzymaliśmy LPR-bis w miejsce drugiego gracza na polskiej scenie politycznej. Bez zdolności koalicyjnej, bez możliwości zdobycia nowych wyborców, bez szansy na polityczne manewry. Co gorsza, po takiej demonstracji, wcale bym się nie zdziwił, gdyby plotki o PiSowskich "liberałach" wymieniających uśmiechy z PSL okazały się prawdziwe. 

Efektem tego, gdy zaprocentują ostatnie decyzje rządu, a PO będzie płacić za nie rachunek, PiS nie będzie już alternatywą. Nie cieszy mnie to, ale wychodzi na to, że SLD wraca do gry z której wypadło po Starachowicach. W ostatnich miesiącach wykonało już kilka dobrych ruchów, ale przy takiej konkurencji, nie będzie się musiało nawet specjalnie starać. PiS właśnie strzeliło sobie w stopę po raz ostatni. 

Wykrakałem parę dni temu. Kaczyński oddaje kraj PO i SLD

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Disclaimer

Informacja: To prywatny blog i reprezentuje mój prywatny punkt widzenia, a nie moich pracodawców i redakcji dla których pracuję . Sprawy dotyczące administracji s24 proszę kierować przez formularz kontaktowy. Osoby, które nie potrafią dyskutować bez obrażania autora będą miały zablokowaną możliwość komentowania na tym blogu.

Motto

A my nie chcemy uciekać stąd!
Krzyczymy w szale wściekłości i pokory
Stanął w ogniu nasz wielki dom!
Dom dla psychicznie i nerwowo chorych!

Jacek Kaczmarski

Zasady

Gentelman's agreement

Copyright

Creative Commons License

Zawartość tego bloga pisanego przez Gniewomir Świechowski jest dostępna na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Bez utworów zależnych 2.5 Polska License.

Zamieszczone tu teksty można nieodpłatnie wykorzystywać na innych serwisach lub blogach w niezmienionej formie pod warunkiem podania autora i zamieszczenia aktywnego linka do tekstu. Jeśli zamieszczenie linka jest niemożliwe(papier?) proszę o informację o ew. przedrukach na maila.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • @ALEXANDERHAMILTON Nie, po prostu stwierdził pan - zacytuję ponownie: "Owszem, słowa abp...
  • @ALEXANDERHAMILTON Oczywiście, jednakże fakt iż pan Terlikowski w pańskich oczach został...
  • @ALEXANDERHAMILTON "Owszem, słowa abp Michalika nie są fortunne, ale jakim prawem wyciągać z...

Tematy w dziale