Blog
A my nie chcemy uciekać stąd!
Gniewomir Świechowski
Gniewomir Świechowski Freelance IT journalist, techbloger and social media addict
0 obserwujących 270 notek 485485 odsłon
Gniewomir Świechowski, 15 listopada 2010 r.

Narodowcy i "antyfaszyści" się uczą, PiS nie

Jak zwykle siedzę, czytam kolejnego niusa i ryczę ze śmiechu. "Antyfaszyści" przepraszają za "mowę nienawiści" podczas kontrdemonstracji 11 listopada. Z relacji z marszu narodowców wynika z kolei, że organizatorzy próbowali wyeliminować antysemickie, chamskie i mało medialne hasła i przyśpiewki. Mądrze!

Tak więc największe oszołomy z ONRu, Młodzieży Wszechpolskiej, Porozumienia 11 listopada i innych organizacji, które postanowiły się pobawić w Warszawie zaczynają brać pod uwagę jak zostaną przedstawione w mediach. Co prawda nie obyło się bez incydentów, za które odpowiedzialność trzeba złożyć na "antyfaszystów", którzy zakłócali legalną demonstrację, a do ciupy trafiło po równo zabijaków z obu stron barykady, ale widać było starania jednych i drugich, aby wypaść dobrze przed kamerami. 

Przedstawiciele Porozumienia 11 listopada przeprosili za mowę nienawiści, jaka miała miejsce na manifestacjach antyfaszystów 11 listopada. - To się nie powinno tam pojawić - zapewniała Monika Kłosowska, przedstawicielka tej organizacji.

Halina Bortnowska z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, powiedziała w Radiu TOK FM, że 11 listopada w czasie demonstracji antyfaszystów w Warszawie miało miejsce nawoływanie do przemocy. - Ja mam to nieszczęście, ze rozumiem teksty piosenek. Jedna z nich była zupełnie straszna i mówiła o zabijaniu faszystów. Działanie czegoś takiego, to jest rodzaj prowokacji - stwierdziła.

TOK

Jeszcze zanim marsz ruszył z placu Zamkowego, organizatorzy ogłosili przez głośniki: - Dziś musimy być karnym i zdyscyplinowanym narodem. Patrzą na nas! Skandujecie tylko hasła, które usłyszycie przez megafon. Kto się do tego nie dostosuje, będzie uznany za prowokatora.

[...]

Niedaleko pomnika Dmowskiego, gdzie marsz miał się zakończyć, rozległy się krzyki: "Narodowy radykalizm". Mężczyzna z wąsem zamiast tego powtórzył: "Narodowy socjalizm". Starsza kobieta: - Co pan! Jesteśmy nacjonalistami, a nie nazistami.

Mężczyzna: - A ja jestem polskim nazistą. 

- To wynocha. To nasz marsz. Prowokator - nie odpuszczała kobieta. Inni też go strofowali. Mężczyzna się uspokoił.

GW

Twardogłowi z obu stron barykady przestali wychodzić z założenia, że przekonanie o własnej racji ma jakąkolwiek wartość PRowo/marketingową, a zamiast tego szukali sposobu na kontrolę wysyłanego w przestrzeń za pomocą mediów przekazu. 

A teraz, niech mi ktoś powie, dlaczego PiS nie potrafi zrozumieć tego co dociera już do najbardziej zakutych łbów w  ONR, Młodzieży Wszechpolskiej, Porozumieniu 11 listopada?

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Disclaimer

Informacja: To prywatny blog i reprezentuje mój prywatny punkt widzenia, a nie moich pracodawców i redakcji dla których pracuję . Sprawy dotyczące administracji s24 proszę kierować przez formularz kontaktowy. Osoby, które nie potrafią dyskutować bez obrażania autora będą miały zablokowaną możliwość komentowania na tym blogu.

Motto

A my nie chcemy uciekać stąd!
Krzyczymy w szale wściekłości i pokory
Stanął w ogniu nasz wielki dom!
Dom dla psychicznie i nerwowo chorych!

Jacek Kaczmarski

Zasady

Gentelman's agreement

Copyright

Creative Commons License

Zawartość tego bloga pisanego przez Gniewomir Świechowski jest dostępna na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Bez utworów zależnych 2.5 Polska License.

Zamieszczone tu teksty można nieodpłatnie wykorzystywać na innych serwisach lub blogach w niezmienionej formie pod warunkiem podania autora i zamieszczenia aktywnego linka do tekstu. Jeśli zamieszczenie linka jest niemożliwe(papier?) proszę o informację o ew. przedrukach na maila.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • @ALEXANDERHAMILTON Nie, po prostu stwierdził pan - zacytuję ponownie: "Owszem, słowa abp...
  • @ALEXANDERHAMILTON Oczywiście, jednakże fakt iż pan Terlikowski w pańskich oczach został...
  • @ALEXANDERHAMILTON "Owszem, słowa abp Michalika nie są fortunne, ale jakim prawem wyciągać z...

Tematy w dziale