20 obserwujących
873 notki
1383k odsłony
1475 odsłon

Zaprosiła Papieża Franciszka na uroczystości do Gdańska? Jest reakcja NSZZ "Solidarność".

Wykop Skomentuj69

image

Wybory prezydenckie zbliżają się wielkimi krokami, więc zapomniana trochę ostatnio faworytka samego Donalda Tuska postanowiła o sobie nieco przypomnieć. Wybrała się więc ze sztabem fotografów do Rzymu na rzekomą audiencję, jak napisała na Twitterze. Nie wiem czy do samej audiencji rzeczywiście doszło, bo brakuje dowodów ze spotkania poza wpisem samej zainteresowanej, ale jak wynika z zamieszczonych zdjęć pani prezydętka zaatakowała Papieża na Placu św. Piotra. Mina zaskoczonego i zdziwionego całą sytuacją  Franciszka, jak widzimy,  wydaje się być bezcenna i wystarczająca za cały komentarz. Czegoż to nie robi się dla reklamy.


Oficjalny komunikat głosi: "Aleksandra Dulkiewicz spotkała się z papieżem Franciszkiem w Watykanie. Prezydent Gdańska przekazała mu zaproszenie na 40 rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych."  Ciekawe, czy Papież wie, co to za persona zaatakowała go placu i jakie niespodzianki mogą go spotkać, gdyby nieopatrznie chciał skorzystać z zaproszenia? Swoją drogą jaką to ludzie mają łatwość w łączeniu różnych skrajnych poglądów, z jednej strony poparcie dla tęczowych parad, dla LGBT, aborcji, itd., a z drugiej to nachalne epatowanie swoją niby religijnością z próbą włączenia do tego najwyższych autorytetów Kościoła. Jak mawiają Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek. Kto będzie teraz następny z wizytą u Papieża, może Rafał Trzaskowski?

image

W sieci zawrzało. Internauci przypomnieli m.in. o V Trójmiejskim Marszu Równości, który w tym roku otwierała właśnie prezydent Gdańska, podczas którego szydzono z symboli wiary chrześcijańskiej. Komentarze internautów pod informacją są jednoznaczne i oddają chyba właściwie  infantylność i obłudę całej tej nietypowej sytuacji:

"Pogratulował Pani wspaniałej parady równości w Gdańsku?" – pyta jeden z internautów.
"kim ona jest ze zaprasza glowe panstwa watykanskiego? czy zapewni ochrone i cala logistyke?czy robila to w porozumieniu z polskim rzadem?"
"Jakim prawem przejmuje rolę Prezydenta za kogo ona się ma sodówka uderzyła do główki ?"
"Panna z nieślubnym dzieckiem i papież? Przecież to pasuje jak pięść do nosa."
"-ile gdańszczan kosztował wypad pani prezydent?"
"A do kościoła Pani chodzi?; A powiedziała Papieżowi, że uczestniczyła w paradzie równości szkalującej kościół katolicki"
"Ależ hipokryzja z pani strony, pani Dulkiewicz. Najpierw idzie pani w antykatolickim marszu, gdzie obraża się osoby wierzące a teraz pani chwali się spotkaniem z papieżem. Wstyd!"  - czytamy w komentarzach.

Jak widać pani prezydętka z Gdańska jest dla Polaków równie wiarygodna, jak redaktor Michnik wkładający do przedświątecznych egzemplarzy Gazety Wyborczej sianko na wigilijne stoły.


P.S.

Z ostatniej chwili:

Prezydent Gdańska została upomniana przez NSZZ "Solidarność", a konkretnie przez przewodniczącego Komisji Krajowej Marka Lewandowskiego, który odniósł się do całej sytuacji. Lewandowski w specjalnym oświadczeniu podkreślił, że wizyta prezydent Gdańska nie ma nic wspólnego z audiencją "Solidarności" u papieża. "W związku z rozpowszechnianiem przez prezydent Gdańska Aleksandrę Dulkiewicz informacji o spotkaniu z papieżem Franciszkiem i zaproszeniem Jego Świętobliwości na rocznicę podpisania porozumień sierpniowych informujemy, że nie ma to żadnego związku z odbywającą się tego dnia audiencją prywatną papieża z prezydium NSZZ "Solidarność" oraz z przedstawicielami Międzynarodowego Centrum Badań nad Fenomenem "Solidarności" - brzmi treść komunikatu Związku.
- Od zapraszania na urodziny NSZZ "Solidarność" jest... NSZZ "Solidarność" - podkreślił rzecznik przewodniczącego Związku Marek Lewandowski. W ten sposób zasugerował, że prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz przekracza swoje kompetencje.


https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/dulkiewicz-spotkala-sie-z-papiezem-zarzucili-jej-hipokryzje-zobacz-aa-iNYQ-nu3M-Lsnu.html

https://wiadomosci.wp.pl/nszz-solidarnosc-reaguje-na-wpis-aleksandry-dulkiewicz-upomina-prezydent-gdanska-6453684314416769a

Wykop Skomentuj69
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka