20 obserwujących
873 notki
1383k odsłony
740 odsłon

Dobre wieści pod choinkę

Wykop Skomentuj40

image

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że rząd przyjął budżet na 2020 rok po jego "aktualizacji". - Będzie to budżet zrównoważony, będą tam projekty socjalne - mówi premier. Dodał, że to "najlepszy budżet ostatnich 30 lat". - W budżecie na 2020 r. będzie i "trzynastka" dla emerytów i 500 plus na każde dziecko - zapowiada premier. - Przyjęliśmy waloryzację kwotową emerytur na co najmniej 70 zł - dodał premier. Zapowiedział też, że "trzynastka" dla emerytur będzie wypłacana "zgodnie z harmonogramem". Koszt wypłaty świadczenia wyniesie ok. 11,75 mld zł. Rada Ministrów przyjęła projekt, który jest wsparciem dla seniorów, emerytów i rencistów, dodał szef rządu.

- Dzięki uszczelnieniu systemu podatkowego możemy przeznaczyć budżet na nasze programy jak "Emerytura Plus" czy rozwój dróg. Cała sfera społeczna, bezpieczeństwa wewnętrznego i zewnętrznego jest zabezpieczona w budżecie na 2020 - dodał premier. Zaznaczył, że udało się przyjąć zrównoważony budżet "w dużej mierze przez uszczelnianie finansów publicznych i walkę z mafiami VAT". - Zdrowy rozwój to taki, który opiera się na dobrej stabilizacji finansowej, a zrównoważony budżet przyczyni się na pewno do powrotów Polaków z emigracji - dodał Mateusz Morawiecki na poświęconej budżetowi konferencji prasowej. Projekt budżetu na przyszły rok - tak jak ten wrześniowy - zakłada, że dochody i wydatki państwa będą takie same. Oznacza to, że budżet będzie po raz pierwszy w historii zrównoważony.

W tym budżecie znajdują się projekty dla młodych ludzi, czyli bez podatku PIT do 26 roku życia, obniżony PIT z 18 do 17 proc. dla 24 mln ludzi -  dodał. I jak w tym momencie wygląda nieustanne ujadanie i negowanie wszystkiego przez totalnych nieudaczników, którzy wcześniej oferowali Polakom tylko politykę "ciepłej wody" i w kółko powtarzali, że pieniędzy na nic nie ma i nie będzie? Chcielibyście ich powrotu do władzy?

Wykop Skomentuj40
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka