17 obserwujących
826 notek
1273k odsłony
753 odsłony

Pierwszy w historii budżet bez deficytu, a w Sejmie i mediach gównoburza o Lichockiej

Wykop Skomentuj65

image

Sejm przyjął ustawę budżetową na 2020 r. Dochody i wydatki na poziomie 435,3 mld zł. Po raz pierwszy w historii budżet bez deficytu, a tu cisza. Zarówno w Sejmie, a także tu, jako główna sensacja, czy posłanka podrapała się po nosie, czy pokazała "fuck you" tym, którzy od dawna pokazują go Polakom, co widać choćby na przykładzie tego głosowania w sprawie budżetu.

Za ustawą budżetową głosowało 231 posłów, 217 było przeciw, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Ustawa trafi teraz pod obrady Senatu. Tych 217 posłów z opozycji wolało budżety uchwalane przez POPSL, gdzie deficyt wynosił grubo ponad pięćdziesiąt miliardów. Należy przypomnieć w tym miejscu, że Prezydent Kaczyński, który był koabitacyjny w stosunku do rządu z ciężkim sercem i uwagami, ale jednak te budżety podpisywał. Jaka będzie historia tego budżetu po przesłaniu do Senatu, nikt nie ma wątpliwości, tam cała opozycyjna większość, jak jeden mąż, będzie przeciw. Są przewidywalni do bólu, zrobią wszystko wbrew rządowi, Polakom i Polsce.

W tegorocznym budżecie zarówno dochody, jak i wydatki mają wynieść po ok. 435,3 mld zł, co oznacza brak deficytu budżetowego. Założono, że PKB w ujęciu realnym wzrośnie o 3,7 proc., a inflacja utrzyma się na poziomie 2,5 proc. Wzrost przeciętnego rocznego funduszu wynagrodzeń w gospodarce narodowej oraz emerytur i rent ma sięgnąć nominalnie 6,3 proc. Po budżecie widać, że w końcu gospodarka ma się dobrze, a Targowica nic nie robi tylko wciąż judzi i próbuje przeszkadzać. Niemieckie gadzinówki w Polsce wspierają ją w tym mocno, już na barykady przeciwko Lichockiej wyciągnęły zaprawionego w bojach politycznych Jurka, co zgubił słoiki z kasą, a teraz dokooptowali jeszcze Ochojską, co przez TVP i Kurskiego z raka się nie wyleczy. Tylko patrzeć, jak przyciągną na wózkach niepełnosprawnych, którym przez Kurskiego na nowe wózki zabraknie. Obłuda i hipokryzja tych ludzi nie zna chyba granic?

W Interii atakuje Owsiak: "Żądam, aby pani Joanna Lichocka natychmiast złożyła mandat poselski." https://fakty.interia.pl/polska/news-kontrowersyjny-gest-poslanki-pis-mocne-slowa-jerzego-owsiaka,nId,4326650

A na Wirtualnej tekst dotyczący Lichockiej  okraszono zdjęciem Ochojskiej z podpisem "Janina Ochojska walczy z rakiem" sugerując, że to rzekomo miedzy innymi jej pokazał posłanka palec. https://wiadomosci.wp.pl/joanna-lichocka-pokazala-srodkowy-palec-janina-ochojska-pogarda-dla-nas-chorych-6478565730769025a

To się nazywa wyższa szkoła manipulacji, na obu portalach o przyjętym właśnie budżecie oczywiście ani słowa, przykryto to palcem posłanki. Czy Polacy dadzą się zmanipulować, czy połapią się o co gra ta się toczy?

https://wpolityce.pl/polityka/486981-pierwszy-w-historii-budzet-bez-deficytu-staje-sie-faktem

Wykop Skomentuj65
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka