20 obserwujących
873 notki
1383k odsłony
623 odsłony

"Goście" Merkel i Tuska wieją z Europy na potęgę

Wykop Skomentuj10

image

Oto nagle i z hukiem upada mit o biednych, prześladowanych w swoich krajach uchodźcach, którym Unia Europejska musi ratować życie, a  wyłania się obraz cwanych i przebiegłych osobników, którzy zwietrzyli chwilową szansę na łatwe i dostanie bytowanie. Z ogarniętej epidemią koronawirusa Hiszpanii uciekają migranci, szczególnie obywatele Maroka i Algierii. Najbardziej zdesperowani nie wahają się zapłacić za nielegalną podróż łodzią do swoich krajów 5 400 euro – pisze dziś madrycki dziennik „El Pais”.

Gazeta wskazuje na kilkaset już potwierdzonych przypadków „bezprecedensowej ucieczki” z Hiszpanii. Przypomina, że dotychczas kierunek nielegalnej podróży przez Morze Śródziemne był odwrotny. Inne też były ceny rejsu - według policji gangi przemycające ludzi z Afryki Północnej na Półwysep Iberyjski pobierają od 400 do 1000 euro za osobę. Jak widać powrót może kosztować wielokrotnie więcej, mimo że prawdopodobnie korzysta się z "oferty" tych samych przewoźników.

„El Pais” twierdzi, że zjawisko powrotów afrykańskich migrantów mimo zamkniętych od marca granic Hiszpanii z Marokiem odnotowane już zostało nawet w jednym z wewnętrznych dokumentów Komisji Europejskiej. Że "tłitujący" bez przerwy Tusk nie zdążył się jeszcze tym "sukcesem" pochwalić?

Wykop Skomentuj10
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka