20 obserwujących
873 notki
1382k odsłony
406 odsłon

Czy Kasia Kowalska i władze Ciechanowa upadły na głowę?

Wykop Skomentuj8

image

Jeszcze kilka dni temu Kasia Kowalska lamentowała na łamach mediów społecznościowych o modlitwę i wsparcie, bo jej dwudziestokilkuletnia córka w stanie agonalnym przebywała w szpitalu w Londynie chora na koronawirusa. Jeszcze parę dni temu prawie wszystkie media epatowały jej zapłakanym i beznadziejnie tragicznym wizerunkiem i oto stał się cud.

Urząd Miasta Ciechanów (woj. mazowieckie) zorganizował cykl koncertów muzycznych w otwartych przestrzeniach miejskich między budynkami wielorodzinnymi. Miały one umilić mieszkańcom czas epidemii koronawirusa. Wydarzenia z udziałem m.in. Kasi Kowalskiej zaplanowano od 27 kwietnia do 6 maja 2020 r. w sumie w dziewięciu miejscach. Ratusz zaapelował "o wysłuchanie koncertów z okien lub balkonów mieszkań". "W przypadku obecności na terenie lub w pobliżu miejsca odbywania się koncertów należy zachować od siebie bezpieczną odległość 1,5 metra, zakryć usta i nos oraz przestrzegać zasad sanitarnych" - podkreślano.

Tymczasem: Tłumy pod sceną. Nie udało się. Zorganizowany 2 maja koncert Kasi Kowalskiej przyciągnął pod scenę tłumy mieszkańców. Na zdjęciach i nagraniach ze zdarzenia widać, że zebrani nie zachowują wymaganego 1,5 metra odstępu. Wszystko wskazuje także na to, że złamano zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób. Wiceszef MSWiA Maciej Wąsik poinformował w niedzielę 3 maja, że policja wraz z prokuraturą prowadzą czynności w kierunku narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Skierowano także stosowne wnioski o nałożenie kar w trybie administracyjnym do sanepid. Organizatorom grozi do 30 tys. zł kary.

Żeby było jeszcze ciekawiej: Większość samorządowców od początku epidemii krytykowała pomysł utrzymania majowego terminu wyborów prezydenckich. Po sobotniej nowelizacji Kodeksu wyborczego ich sprzeciw jeszcze się nasilił. Ze strony prezydentów, burmistrzów i wójtów mnożą się oficjalne oświadczenia, w których otwarcie informują np., że ich nie przeprowadzą. Tak zrobił m.in. prezydent Ciechanowa. Sprawa koncertu Kasi Kowalskiej w Ciechanowie, na który przyszły tłumy osób, odbiła się szerokim echem w całej Polsce. W tej sprawie pojawiły się jednak nowe fakty: władze miasta, na czele z prezydentem Krzysztofem Kosińskim, przed startem koncertów otrzymały negatywną opinię sanepidu. Ta rekomendacja spotkała się jednak... z brakiem odpowiedzi ze strony samorządu.

Macie jeszcze jakieś pytania? Jak połączyć te dwie  informacje? To już wygląda na celową prowokację prezydenta miasta królewskiego Ciechanów (bo Doda). Dziwię się także, wydawałoby się sympatycznej Kasi Kowalskiej, że tak nagle, po poprawie zdrowia córki, ona sama, jakby straciła rozum i zdrowy rozsądek. Naprawdę aż tak ważna jest kasa?

Wykop Skomentuj8
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura