20 obserwujących
876 notek
1397k odsłon
4577 odsłon

Jak agitować nie łamiąc ciszy wyborczej. Przykłady z Wyborczej i Wirtualnej.

Wykop Skomentuj201

image


Przeglądając Internet zajrzałem na Wirtualną. Wiadomo cisza wyborcza, więc o bieżącej polityce związanej z wyborami powinno być cicho. I teoretycznie jest, ale...Jako pierwszy artykuł Wirtualnej czytam: "Marek Kondrat o wyborach: Wracam do kraju. Nie mogę nie przeżywać losów ojczyzny" i duże zdjęcie aktora, który od dawna kojarzony jest i deklaruje swoje poparcie dla opozycji. Przypadek? A skądże. Jest to przedruk wywiadu, a jakże,  dla Gazety Wyborczej. Dla tych, którzy by jeszcze mieli wątpliwości, tekst, który je w pełni rozwiewa. Zawsze głosowałem, bo w momentach wyboru czuję się człowiekiem wolnym, a wolności potrzebuję - mówi. Korzystam z tego, co mi Polska zaoferowała, wchodząc do Unii Europejskiej. To, jaka będzie moja ojczyzna, nie jest mi obojętne - dodaje. Można powiedzieć niby wszystko w porządku, przecież nie wskazał konkretnego kandydata, więc nie złamał ciszy wyborczej.


Z podobnego patentu korzysta sama Gazeta Wyborcza. Artykuł na całą stronę "Dzień demokracji - oni głosują" i kilkadziesiąt zdjęć i wywiadów z wyborcami. Tak się jednak "przypadkiem" złożyło, że to wyłącznie wyborcy jednego kandydata, których publicznie deklarowane poglądy polityczne są od dawna znane. Parę przykładów tych nazwisk, żeby nie być gołosłownym: Jerzy Owsiak, Jacek Poniedziałek, Urszula Dudziak, Maria Peszek, Magdalena Cielecka, Stanisław Tym, Michał Piróg, Marta Lempart, Sędzia Żurek, itp. Oczywiście żeby było jasne nikt z nich nie agituje, ani nie wskazuje swego kandydata. Oni wszyscy będą głosować jedynie za wolnością, demokracją, zmianami, lub jak powiedział sędzia Żurek - "Chodzi o to, by czuć się w tym kraju bezpiecznie. Żeby się nie bać, że w nocy albo nad ranem zapukają do ciebie służby i na rozkaz jakiegoś polityka wszystko ci zabiorą".


Równie apolityczny jest artykuł  wice-naczelnego gazety Wyborczej Jarosława Kurskiego pod tytułem "Głosujmy na demokratę, nie na awatara" i tylko znów "przypadkiem" okraszony jest wielkim zdjęciem jednego z kandydatów podczas wiecu wyborczego ze swoimi zwolennikami. Pokusicie się zgadnąć którego? Tak wyglądają u nas niezależne media, w których jak widać, wszyscy są traktowani jednakowo i przestrzeganie przez nie ciszy wyborczej. Warto, aby to się właśnie dziś ukazało i pokazało hipokryzje i obłudę tych co na co dzień najgłośniej złorzeczą mediom narodowym. Nie jest to w porządku, gdy tylko jedna strona stosuje się do obowiązujących przepisów. Starałem się unikać szczegółów mogących naruszyć ustawę o ciszy wyborczej, a Redakcja ze swej strony może zablokować komentowanie, aby ostudzić zapędy niektórych rozpolitykowanych, gorących głów.

Wykop Skomentuj201
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura