20 obserwujących
866 notek
1370k odsłon
664 odsłony

Nagrodzeni za głupotę?

Wykop Skomentuj12

image

Złote Maliny, to nagrody przyznawane corocznie najgorszym filmom, będące przeciwwagą Oskarów. Złote Maliny tradycyjnie nie są odbierane przez laureatów i stanowią wstydliwą część kariery aktorskiej i reżyserskiej, o której wyróżnieni starają się jak najszybciej zapomnieć.

Takimi odpowiednikami Złotych Malin są od kilku lat w polskiej polityce Srebrne Usta, będące nagrodą za najbardziej bzdurną wypowiedź roku. Myślą przewodnią konkursu jest przysłowie: „Mowa jest srebrem, a milczenie złotem”, którego nasi politycy najwyraźniej nie znają, dlatego każdego roku konkurencja jest bardzo silna. W myśl tej zasady w tym roku spotkali się sami mocarze.

Tegoroczną laureatką plebiscytu została była premier Ewa Kopacz za wypowiedź o rzucaniu przez ludzi „przez miesiąc, dwa miesiące” kamieniami w dinozaury.

Drugie miejsce w głosowaniu zajęła Joanna Scheuring-Wielgus z partii Teraz, która w jednej z wypowiedzi stwierdziła „I proszę mi nie wciskać tutaj dziecka z kąpielą do brzucha i proszę mi nie wmawiać, że ja coś powiedziałam”. To już kolejna nagroda tej laureatki po sławnym zawołaniu kiedyś na Czarnym Proteście "Dość dyktatury kobiet!".

Na miejscu trzecim zameldował się rekordzista i stały bywalec plebiscytu, szef partii Teraz Ryszard Petru, który "walcząc" z wolnymi niedzielami  w handlu wprowadzonymi przez PiS  zaproponował opozycji niebanalną strategię wyrażoną następującymi słowami: "Te tłumy w sklepach, które są przed świętami pokazują, że Polacy potrzebują mieć taką możliwość, aby robić zakupy w niedzielę. W związku z tym wydaje mi się, że optymalnym byłoby, gdyby hasłem całej zjednoczonej opozycji w nadchodzących wyborach była likwidacja handlu w niedziele”.

Jak widać nowe, a może bardziej Nowoczesne, które pojawiło się w ostatnim czasie w polskiej polityce wpłynęło bardzo twórczo na jej urozmaicenie i zadbało o atrakcyjność. Bezrefleksyjna duma, z jaką wszyscy troje kandydatów zgłosili się po odbiór i prezentują otrzymane nagrody świadczy, że te nominacje są jak najbardziej zasłużone. Możemy mieć nadzieję graniczącą wręcz z pewnością, że te tuzy intelektu jeszcze nieraz w przyszłości  nieźle nas zaskoczą.

Wykop Skomentuj12
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości