20 obserwujących
872 notki
1374k odsłony
809 odsłon

Kwaśniewski dalej kosi miliony...miliony euro.

Wykop Skomentuj5

image

Donaldowi Trumpowi grozi impeachment za to, że naciskał na władze Ukrainy, aby wszczęły śledztwo, które pogrąży jego rywala Joe Bidena. Tymczasem okazuje się, że takie śledztwo toczy się od dawna. Co więcej, pojawia się w nim także nazwisko byłego prezydenta Polski.


W 2016 r. ówczesny wiceprezydent USA wymusił dymisję prokuratora generalnego Wiktora Szokina, gdy ten zaczął przyglądać się gazowej firmie Burisma Holdings, zatrudniającej Huntera Bidena. Trump widzi w działaniach Bidena starszego korupcję, z kolei jego przeciwnicy w USA widzą w naciskach na władze w Kijowie próbę wykorzystania pozycji prezydenta do walki z rywalem politycznym. Tymczasem okazuje się, że prezydent USA nie musiał nawet naciskać na Kijów. Toczy się bowiem od lat śledztwo z wątkiem mówiącym o praniu pieniędzy przez ukraińskich oligarchów związanych z byłym prezydentem Wiktorem Janukowyczem – i w tym wątku pojawia się nazwisko nie tylko Bidena, lecz także Aleksandra Kwaśniewskiego.


Z opublikowanych przez „Nowają Gazietę” akt śledztwa wynika, że między 18 listopada 2014 r. a 16 października 2015 r. z rachunku bankowego spółki Burisma na rachunek spółki Rosemont Seneca – reprezentującej interesy Huntera Bidena – przelano łącznie 3 404 712,82 dol. Z tytułu wynagrodzenia za „usługi konsultacyjne”. Za to samo równo jeden milion euro otrzymał Aleksander Kwaśniewski. Przelewy szły w dniach 16 grudnia 2014–19 sierpnia 2015 r. na konto w PKO BP. W opublikowanym przez rosyjski dziennik fragmencie akt sprawy ukraińscy prokuratorzy piszą przy każdej z wymienionych transakcji, że środki te mają przestępcze pochodzenie, także te, które dostał Kwaśniewski.


https://polskieradio24.pl/5/1222/Artykul/2380393,Sprawa-naciskow-na-Ukraine-Milion-euro-dla-A-Kwasniewskiego

Wykop Skomentuj5
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka