Blog
Zero tolerancji dla PO w sprawie tragedii smoleńskiej!!!
Andrzej Leja
Andrzej Leja człowiek lasu; moher, patriota, antysalonowiec, publicysta ,,Warszawskiej Gazety"
71 obserwujących 242 notki 330336 odsłon
Andrzej Leja, 29 października 2011 r.

Gangsterka niszczy dobro narodowe...

 

Gangsterka niszczy dobro narodowe. Okazuje się, że zabytki historyczne, które przetrwały zarówno I jak i II wojnę światową oraz komunę, nie mają żadnych szans w zderzeniu ze współczesnymi gangsterami budowlanymi, którzy budują apartamentowce. Czy to w Warszawie, czy innej Łodzi. Tak się też stało w ostatnim tygodniu, gdy nie udało się zatrzymać koparki niszczącej w bezwzględny i absolutnie bezprawny sposób ponad stuletnie koszary, w których stacjonowało jeszcze wojsko carskie, a trochę później również żołnierze marszałka Józefa Piłsudskiego.

           Gangsterzy mają sposób. Rozwalają zabytki (również stare zabytkowe fabryki) dzień po złożeniu pisma do konserwatora zabytków z prośbą o wyrażenie zgody na rozbiórkę, po czym natychmiast do akcji wkraczają buldożery i koparki i rozwalają co się da. Nic to, że później konserwator nie wyrazi zgody na rozbiórkę. Mleko się rozlało, zabytku już nie ma, zostały same gruzy. Jest za późno, by coś bronić. Konserwator w świetle prawa może ukarać ,,inwestora” grzywną (od kilku do kilkudziesięciu tysięcy). Gang…inwestor płaci (stać go, wszak zarobi grube miliony) i stawia w idealnym dla swojego biznesu miejscu wart wiele milionów apartamentowiec. I tak to się kreci w różnych polskich miastach.         

         A co ciekawe,  ostatnio gdańskie Muzeum II Wojny Światowej zwróciło się z apelem do społeczeństwa o przekazywanie najdrobniejszych nawet pamiątek z ostatniej wojny do muzeum, bo mają one ogromną wręcz wartość historyczną, a tu patrz: w tym samym czasie z premedytacją i po gangstersku niszczy się w Tuskowej Polsce ogromne i bezcenne wręcz zabytki. Czy to logika idioty? Nie!  To logika gangstera i przestępcy. Tak wygląda Polska Donalda Tuska, gdzie rządzi bezprawie i brak sprawiedliwości.

 

Fragment Zapisków...leśnych felietonów politycznych - całość Warszawska Gazeta, Lubelska Gazeta, Śląska Gazeta - ostatnie numery...

PS Możesz zaprenumerować wymienione Gazety...warto! Należą do strefy w pełni WOLNEGO SŁOWA...

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Andrzej Leja | Utwórz swoją wizytówkę
image www.jarkosfera.pl http://lubczasopismo.salon24.pl/aelita/ Wersja oryginalna
http://p.web-album.org/95/4a/954afc94336712e0ae2645058a35612aa,4,0.jpg

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • @Dorota Kania Wielce smutna wiadomość. Będzie nam brakować jego znakomitej publicystyki......
  • Arturze! Tylko Ty potrafisz tak pisać... Serdeczności... Andrzej
  • I na tym etapie dyskusji tradycyjnie już... wzorem Katona Starszego! CETERUM CENSEO...

Tematy w dziale