3 obserwujących
148 notek
41k odsłon
  233   0

Chcą pomóc, czy chcą "zarobić"?

Już od wielu lat nie byłem tak dumny z Polski i Polaków jak jestem obecnie. Można powiedzieć że zachowujemy się tak jak trzeba. Ukraina walczy o swoją niepodległość ale też o naszą a Polacy nie zastanawiają się, nie debatują a ruszyli z realną pomocą.

Mimo że w przeszłości z tymi relacjami Polsko-Ukrainskimi różnie bywało i nie brakowało w Polsce ludzi negatywnie nastawionych do naszych wschodnich sąsiadów, to obecnie nikt nie protestuje i nikt się nie sprzeciwia masowemu przyjmowaniu uchodźców z Ukrainy, mimo że każdy jest świadomy że przyjęcie takiej masy ludzi musi skutkować dla nas Polaków dużymi niedogodnościami i wyzwaniami.

Nawet Duda i Morawiecki dają radę i robią to co zrobić powinni aktywnie wspierając Ukrainę wszędzie gdzie jest taka możliwość i mają u mnie w tym ogromne wsparcie. Gdyby Duda i Morawiecki zawsze tak ochoczo zajmowali się słusznymi sprawami, to ja w żadne politykowanie bym się nie bawił.

Program pomocy Ukraińcom jaki proponuje PIS jest naprawdę dobry i potrzebny, i jeżeli chodzi o tą część związaną z pomocą to ja mogę za nim głosować obydwoma rękami, tylko że po ki H.. wkładać tam przepis mówiący że: urzędnik który dokona czynu zabronionego w czasach pandemii Covid nie łamie prawa?

No i kiedy widzisz taką konstrukcję prawną że urzędnik (czyli często nominant PIS) który dokonuje czynu zabronionego prawnie nie łamie prawa, to od razu pryska dobre wrażenie jakie ostatnio Pis zrobił i od razu mnie kurw..a bierze. Otóż pod pozorem jak najbardziej słusznej pomocy Ukraińcom, wprowadza się przepis który pozwala urzędnikowi wydać pieniądze przeznaczone na pomoc uchodźcą na przykład na dziwki i taka defraudacja będzie w Polsce w której panuje "prawo i sprawiedliwość" zupełnie bezkarna i legalna. Jednocześnie zwykły obywatel który wydał by jakieś dotacje państwowe (chociażby 5 zł) na jakiś inny cel aniżeli były one przeznaczone będzie ścigany z całą surowością.

Pis przez chwilę pokazał swoją ludzką twarz i zrobił całkiem sporo dobrego wrażenia ale niestety szybko wychodzi jego komunistyczna mentalność. Nie róbcie interesów partyjnych pod przykrywka pomagania potrzebującym tak samo jak robiliście złote interesy na pandemii covid.

Mam nadzieje że w sejmie znajdzie się większość aby ten absurdalny przepis wyrzucić z ustawy o pomocy Ukraińcom ale nawet jak Kukiz w ramach targowania poprze tę przepis i on wejdzie w życie, to i tak on nie uchroni wszelkiej maści krętaczy którzy dorabiają się na tej władzy przed poniesieniem odpowiedzialności za to co teraz robią, ponieważ jest on całkowicie sprzeczny z konstytucją i szybko zostanie zniesiony jak tylko PIS straci władze.

Pomóżmy Ukrainie pokonać Rosję Putina co nam zapewni bezpieczeństwo i lepsza przyszłość na wiele dekad a nie zastanawiajmy się co też na tej pomocy moglibyśmy zyskać.

Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka