antyoszolom antyoszolom
283
BLOG

Czy Rosjanie znów nas rozgrywają używając CPK?

antyoszolom antyoszolom Polityka Obserwuj notkę 24

Na platformie X pojawiła się informacja że hasztagTakDlaCPK dostał bana. Dodano też mapki kto promował ten hasztag.


Na jednej z mapek widać że niedaleko Pskowa jest niemal tyle samo użytkowników tego hasztaga co w okolicach Warszawy.

Niektórzy tłumaczą to że mapa błędnie interpretuje użytkowników z Litwy, Łotwy i Estonii przypisując ich Rosji ale ja szczerze wątpię aby w Państwach nadbałtyckich, było tyle samo zwolenników CPK posługujących się językiem Polskim co w Warszawie.


Ruskim na pewno nie chodzi oto aby w Polsce zbudować CPK a po raz kolejny che polaryzować Polaków na dwa wrogie obozy, gdzie z jednej strony są gorący zwolennicy budowy choćby nie wiem co i zdecydowanych przeciwników którzy są na nie, choćby nie wiadomo co.

Wpisuje się to niestety w propagandę partyjną Prawa i Sprawiedliwości jakoby Tusk chciał zaorać za wszelką cenę CPK, co nijak się ma do prawdy.

Obecnie trwają audyty i kalkulacje koszt/zysk czyli ile musimy wydać (planowane 155 miliardów zł) i ile ta inwestycja przyniesie dochodów. Prze osiem lat planowania CPK, pis skupił się na propagandzie wychwalającej ten projekt a nie zrobił podstawowych kalkulacji koszt/zysk od którego powinno się zacząć tego typu drogie projekty.

CPK powstanie w wersji najbardziej optymalnej gdzie koszty do dochodów będą najkorzystniejsze. Jednak ponieważ do tej pory nie zrobiono takich wyliczeń to nie wiadomo jak ten projekt będzie wyglądać.

Twierdzenie że Tusk uwala CPK jest cynicznym dzieleniem Polaków na dwa wrogie plemiona co tez Ruskie będą chcieli wykorzystać. Część ruskich trolli będzie gorącymi zwolennikami a część gorącymi przeciwnikami a pożyteczni idioci będą dołączać do jednych albo do drugich.antyoszolom
O mnie antyoszolom

Ten kto szczuje na Polaków jest moim wrogiem.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka