StaryNiedzwiedz StaryNiedzwiedz
290
BLOG

Przemysław Wipler

StaryNiedzwiedz StaryNiedzwiedz Polityka Obserwuj notkę 3

 

Do najciekawszych polityków młodego pokolenia (umówmy się, że pod tym pojęciem rozumiemy ludzi poniżej czterdziestego roku życia), budzących zainteresowanie elektoratu prawicowego, niewątpliwie należy Przemysław Wipler.

 

Z informacji dostępnych w sieci wynika, że urodził się w Piekarach Śląskich w roku 1978. Studia na Wydziale prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego ukończył w roku 2002. W swoim dorobku zawodowym ma między innymi pracę w Centrum im. Adama Smitha oraz w firmach zajmujących się doradztwem podatkowym, w tym również i Ernst & Young. Zasiadając w radach nadzorczych Przedsiębiorstwa Eksploatacji Rurociągów Naftowych „Przyjaźń” i Przedsiębiorstwa Przeładunku Paliw Płynnych Naftoport, oraz pełniąc w latach 2005 – 2008 funkcję dyrektora Departamentu Dywersyfikacji Dostaw Nośników Energii w Ministerstwie Gospodarki, zdobył wiedzę na temat bezpieczeństwa energetycznego Polski. Wykorzystał ją  wykładając ten przedmiot w Collegiun Civitas.

 

Kariera polityczna Przemysława Wiplera, tak jak w przypadku innych polityków umownej prawej strony polskiej sceny politycznej, zawiera wiele epizodów. Do roku 2000 należał do Unii Polityki Realnej. W wyborach samorządowych 2002 startował z listy komitetu firmowanego przez Julie Piterę (w tamtych czasach jeszcze skutecznie udająca osobę inteligentna i przyzwoitą). W roku 2005 bez powodzenia kandydował do sejmu z listy PiS, ponowna próba w roku 2011 zakończyła się sukcesem.

 

Jako poseł tego klubu zdobył sobie nasz szacunek, bowiem wraz z posłem Wojciechem Szaramą głosował przeciwko „żydowskim emeryturom”. Sprawę tę opisał swego czasu Tie Fighter, zatem nie będziemy do niej wracać. To kompromitujące PiS głosowanie było zapewne powodem wystąpienia w czerwcu 2013 posła Wiplera z tego klubu parlamentarnego. Podejmował on różne polityczne inicjatywy, współpracując wraz z kilkoma niezrzeszonymi posłami z Polską Razem Jarosława Gowina. Od 10 marca b.r. współpracuje z Kongresem Nowej Prawicy, zaś od 15 maja został członkiem tej partii, a od 12 października jej wiceprezesem. W obecnych wyborach samorządowych kandyduje na stanowisko prezydenta Warszawy.

 

Nie ukrywamy, że cieszy nas pojawianie się w szeregach KNP ludzi rozsądnych i uczciwych, o których można to powiedzieć na podstawie rekomendacji osób dobrze je znających, a dla nas w pełni wiarygodnych. Dzięki rekomendacji Jarosława Dziubka (serdecznie pozdrawiamy), do tego grona zaliczyliśmy europosła Stanisława Żółtka. A zarówno opisane tu fakty, jak i wiedza będąca wynikiem znajomości Starego Niedźwiedzia w kręgach prawicy, pozwalają do tego grona zaliczyć również Przemysława Wiplera.

 

Jego członkostwo w KNP jest szczególnie cenne ze względu na znajomość zagadnień bezpieczeństwa paliwowego. Miejmy nadzieję, że uda mu się tę wiedzę przekazać partyjnym kolegom i uświadomić im, że sprzedaż na giełdzie Rafinerii Gdańskiej (oczywiście wraz z Naftoportem), nie jest tym samym co prywatyzacja fabryki słodyczy. I do ludzi tych dotrze, że polska racja stanu nie jest czymś, co należy bez wahania poświęcić na rzecz świetlanej idei „wolności gospodarowania”, jak twierdzą pryszczate małolaty, pokwitanie mające jeszcze przed sobą.

 

Przemysławowi Wiplerowi i jego kolegom, kandydującym w nadchodzących wyborach samorządowych, życzymy wszystkiego najlepszego. A w szczególności niskiej frekwencji wyborczej, co na pewno zwiększy ich szanse. O ile tylko złotousty JKM nie palnie przed samymi wyborami takiego mega idiotyzmu, który skutecznie utopi tych wartościowych ludzi.

 

 

 

Stary Niedźwiedź i Tie Fighter

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka