23 obserwujących
206 notek
180k odsłon
  920   0

Czy Podhale wstydzi się Rotmistrza?

 Od czerwca 2013 r. za sprawą wolontariuszy akcji społecznej "Przypomnijmy o Rotmistrzu" ("Let's Reminisce About Witold Pilecki"), mamy także Rondo Rotmistrza Pileckiego w Nowym Targu oraz Skwer Rotmistrza Pileckiego w samym sercu Zakopanego - nastapiło to po staraniach trwających od 2009 roku. utrwalonych w wydarzeniu
O SKWER ROTMISTRZA PILECKIEGO W ZAKOPANEM   https://www.facebook.com/events/394044260709634/?fref=ts
i opisywanych w materiałach::
 
oczekując na  wielkie święto jakim będzie uroczyste otwarcie Skweru pod taka wspaniałą nazwą! 
Czekając robilismy tam zdjęcia i albumy - przesyłając je w emailach do władz i mediów podhalańskich dzieląc się z nimi radością!:Spójrzcie na te piekne zdjęcia:
 
 Mijały miesiące wakacyjne, minął wrzesien, październik , trwa listopad. Wczoraj zapytalismy osoby z Zakopanego czy cos słyszały - kiedy otwarcie. I okazało się że juz po.! Było 7 listopada.Tak po cichutku, bez święta, bez słowa informacji o zaproszeniu jakimkolwiek nie wspominając. Najpierw ogarnęła nas konsternacja. Jak to? Dlaczego? Czy to jakowyś wstydliwy patron? On - najdzielniejszy z dzielnych nie zasłuzył na godne patriotyczne wielkie święto w sercu Tatr?
 
 Tak jak my nie zasłuzylismy na odrobine przyzwoitosci i najkrótsza informację o tym, o co tak wytrwale zabiegaliśmy? Dlaczego? Przecież rozgłosilibysmy to na fb, mediom, ludziom - radością przecież trzeba sie dzielic - a tu taka wspaniała sprawa, tak ważna dla edukacji młodych Polaków. Taka wspaniała sprawa dla budowy społeczeństwa obywatelskiego w Polsce! Nasza współna cegielka! Ale ,,,nie! Poczulismy sie niewidzialni. Jakby nigdy nas nie było. To pewnie był tylko sen, I w mediach - cicho.
Na stronie Zakopanego tylko kilka zdjęć z nadzwyczaj skromnej uroczystości...
 
 
 
 Czy Podhale wstydzi sie rotmistrza?
 
 A jeszcze taka smutna refleksja - czy władze Nowego Targu, które równiez od czerwca milczą - od uchwalenia ronda rotmistrza - tez chcą to po cichutku ukradkiem przeprowadzić oficjalne otwarcie? Wstydliwy Patron? Bierut czy co???
 
Nie rozumiem . Przykro mi i smutno. Od wczoraj nie mogę jakos znależć sobie miejsca. Musimy kochani spytać - dlaczego tak zrobiono? Tak jak pisalismy listy prosząc o Skwer Rotmistrza w Zakopanem - teraz zapytamy - dlaczego tak sie stało.
 
 
Gorąco zachęcam do przesyłania na adresy władz Zakopanego –
sekretariat [at] zakopane.eu,
rzecznik [at] zakopane.eu,
office [at] zakopane.eu,
rada [at] zakopane.eu
pisma takiej treści:

Pan Janusz Majcher
Burmistrz Miasta Zakopane
oraz
Pan Jerzy Zacharko
Przewodniczący Rady Miasta Zakopane

Szanowni Panowie,
w nawiązaniu do faktów, o których mowa w materiale pt. „Czy Podhale wstydzi się Rotmistrza?”, opublikowanym 18 listopada  2013 r. w portalu Salon24.pl, zob. link:
 Uprzejmie proszę o odpowiedź na  pytanie:
Co zadecydowało o tak nadzwyczaj skromnej formie oficjalnego otwarcia Skweru Rotmistrza Witolda Pileckiego w Zakopanem w powszedni zwykły dzień, bez poinformowania o tym fakcie mediów oraz nawet inicjatorów akcji i wolontariuszy z całej Polski którzy o to zabiegali? Czy Patron nie zasłuzył na najwyższe uhonorowanie?

Przypomnijmy o Rotmistrzu! Trzeba dać świadectwo..
Z poważaniem,
Podpis (imię, nazwisko, miejscowość)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Lubię to! Skomentuj30 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale