2 obserwujących
14 notek
21k odsłon
  10815   0

WYKOP.PL ostoja polskiego rasizmu

wykop.pl
wykop.pl

Wykop.pl - zwyrodniała w dość charakterystyczny dla nadwiślańskich klonów - wersja jednego z amerykańskich serwisów social news, stała się w ciagu swoich ostatnich lat ostoją nieskrępowanego rasizmu i ksenofobi, kustoszem popkulturowego nazizmu oraz rozległej, samonapędzającej się ludzkiej głupoty.

Przyznam, że dziwi mnie, że nikt nie reaguje na to zjawisko i tego rodzaju twory funkcjonują legalnie w polskim internecie. Osobiście już dawno usunąłem profil na tym portalu zrażony regularnie pojawiającymi się tam notkami biograficznymi hitlerowskich notabli ozdobionych zdjęciami z księgi pamiątkowej NSDAP, oswajaniem i trywializowaniem symboliki faszystowskiej poprzez umieszczanie jej w kontekście popkulturowym (a to telefon Hitlera na aukcji, a to zachwyty nad krojem mundurów itp.) oraz po prostu ciągłym pojawianiem się swastyk, flag III Rzeszy i hitlerowskich gęb w starannie upozorowanym obiektywnym kontekście. Pisałem w tej kwestii do moderatorów, ale oczywiście nic nie wskórałem, bo WYKOP.PL nie odpowiada za to co piszą i publikują na portalu jego użytkownicy, a w ogóle to nie widzi w upublicznianiu symboliki faszystowskiej żadnego problemu... Jakie to typowe. 

Beztroska w publikowaniu treści nazistowskich na tym portalu idzie w parze z głębokim antysemityzmem, antyislamizmem, ksenofobią i seksizmem wylewającym się bezkresnym strumieniem z publikowanych treści i komentarzy Mirków. Jest to wręcz kopalnia wszystkich negatywnych zjawisk zachodzących w polskim społeczeństwie. Gdyby opisywać każdy z przypadków oddzielnie powstałaby opasła księga, która mogłaby stać się przedmiotem studiów wręcz profesorskich. 

Przykład z wczorajszego dnia jest klasyczny. https://www.wykop.pl/link/4248885/cyganski-aquapark-ʖ/

Dotyczy reportażu ze słowackich mediów o kąpiących się w małej i brudnej rzece cygańskich dzieciach. Cały wpis służy przedstawieniu narodu cygańskiego w jak najgorszym świetle. Zbudowaniu i pogłębieniu istniejących stereotypów i rasistowskich podziałów. Zastanawiam się jak zareagowaliby Polacy i państwo polskie, gdyby podobne filmy obiegały światową sieć. Prawdopodobnie wszyscy byliby oburzeni. Wykop z Cyganów ma świetną bekę. Cyganie nie mają swojego państwa i należą do najniższych warstw społecznych. W zasadzie, ani nie mogą się bronić, ani być może nie potrafią tego zrobić. Daje to świetne pole do popisu ludziom o nieprawdopodobnym wręcz poziomie wykopowego popaprania umysłowego, gotowych i ukształtowanych rekrutów każdej faszystowskiej organizacji. Oto przykłady:

Cygański twaróg - 111 polubień

image


WYKOP.PL najwyraźniej też to lubi, bo nie widzi w takich obrazkach niczego złego. Uważa je pewnie tak, jak 111 użytkowników tego portalu za bardzo śmieszne. 

Cygańskie mokasyny - 98 polubień

image

 Jakież to światowe i nowoczesne. Prawda? Godne miłośników Elona Muska i polskiego honoru. 

Można byłoby podobne przykłady ciągnąć w nieskończoność, ale niedobrze mi się zrobiło. Można byłoby też narzekać na polskie społeczeństwo. Uważam jednak, że największą winę i odpowiedzialność, że w ogóle takie rzeczy pojawiają się w internecie i spokojnie sobie egzystują, ponoszą portale takie jak WYKOP.PL. To one, nie reagując stanowczo na podobne działania, przyczyniają się do rozprzestrzeniania i promocji ignorancji, chamstwa, faszystowskich postaw,  ksenofobii, umysłowej ciemnoty i pogardy dla innego człowieka. 

Wstydź się WYKOPIE. 


Lubię to! Skomentuj56 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie