0 obserwujących
8 notek
4175 odsłon
  116   0

Pamięć Poznania Historii

Andrzej Białas Dyrektor gabinetu Prezydenta Poznania zablokował odegranie hymnu wojskowej orkiestrze  podczas  uroczystości upamiętniających wydarzenia z czerwca 1956 r. Absurdalne tłumaczenie, że wojsko polskie stało w tamtym czasie po drugiej stronie barykady. Zatem w wolnej Polsce nie mają prawa grać hymnu. Może Panie Andrzeju ups przepraszam Panie Dyrektorze nie powinni także bronić Poznania na wypadek konfliktu zbrojnego ?! A czasy Dyrektorze są niezaciekawe. Dostało się także delegacji węgierskiej. Pominięto także odegranie hymnu Węgier. Wszyscy pamiętamy jak węgierscy pobratymcy zbierali krew dla Poznania  w 1956 r. W tamtym czasie była to spontaniczna reakcja narodu węgierskiego. Oddzew solidarności z mieszkańcami stolicy Wielkopolski. Jak Pan o takiej randze stanowiska może o tym nie pamiętać ?!!

Czy Pan wie, że we wrześniu 1939  poszarpana, zdziesiątkowana nalotami Luftwafe armia Poznań przedostała się do Węgier. Udzielono im schronienia, karmiąc wymęczonych i wykrwawionych żołnierzy z Wielkopolski. Czy Poznań o tym pamięta ? Poznań tak ale nie Pan !!!

Pański gest wobec delegacji z Węgier  jest wielkim policzkiem i afrontem na niespotykaną skale. Szkodliwym i wstydliwym dla mnie jak i dla mieszkańców Poznania skandalem.  Zdębiałem kiedy zobaczyłem Pana zdjęcia na stronie ruchymiejskie.pl w białoczerwonym szaliku i kombojskim czerwonym kapeluszu z orzełkiem. Pan nie ma wstydu. Czapki z głów dla Węgrów. A dla Pana czerwona kartka bez orzełka. Na orzełka Pan nie zasługuje. Oby był to Pana ostatni ruch miejski. Upokorzył Pan pamięc Poznania.

Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura