Jambalaya
najpiekniejszy blog świata
30 obserwujących
796 notek
312k odsłon
  396   0

Bóg - Jest Który Jest

image

Jestem KtóryJestem

Tak odpowiedział Bóg na pytanie Mojżesza. Taki tez napis znajduje się na ołtarzu głównym Bazyliki w Licheniu Starym. Pisze o tym po lekturze tekstu znajdującego się na SG pewnej blogerki z wiecznymi pretensjami do bycia kimś kim nie jest. Nie jest na pewno  żadnym autorytetem i na pewno nie jest osoba życzliwa Kościołowi Katolickiemu ani większości społeczeństwa polskiego określającego się jako katolicy.A szkoda bo wszakże blogerka produkuje się w języku polskim ( zwykle  wulgarnym i knajackim ) na polskim  - co prawda sponsorowanym przez UE -  portalu. Atakuje Kościół nie bardzo sobie zdając sprawę, że to, że język polski znajduje się ciągle  w użyciu i to, ze możemy w nim się porozumiewać, zawdzięczamy w głównej mierze Kościołowi a nie Gazecie Wyborczej. 

image

Polska. Ileż tu historii! Ile wielkich rzeczy się stało! Ile uniesień i zwątpień! Okresy świetności, wolności i potęgi i klęski. I jednej i drugiej i trzeciej...Okresy nieszczęść, zabory, okupacje, wojny. A jednak trwamy! W kościołach polskich znajdują się kości i tablice i szable i sztandary. Przez wieki ruszaly do boju zastępy z Bogurodzica na ustach i z Bogiem w sercu. Maryjo Królowo Polski. Królowie składali Tobie śluby. Trafnie ujął św. Maksymilian role Maryi w polskim życiu i w życiu człowieka w ogóle. Jest jak drabina po której Bóg zszedł do nas i po której my wznieść się możemy ku Bogu. 

image

Polska. Z prosta wiara prostych ludzi. Bo wiara jest do wierzenia a nie do brania na rozum. Polska z przydrożnymi kapliczkami, kościołami, klasztorami i krzyżami na rozstajach dróg i warszawskich ulicach i skwerach. Polska z serdeczna życzliwością warszawskiego starego taksówkarza.odpornego na mainstream i Polska zwykłych ludzi. Polska umęczona i odradzająca się na nowo. Polska z warszawska Victoria z 20 roku i Polska wychodząca na spotkanie Jana Pawła II pielgrzymującego do Ojczyzny.  Polska z trauma Powstania i przegranej wojny.  Gloria Victis !

image

I ta druga Polska. Z Galeriami, Biedronkami, Lidlami i Starbucks’em. Prostacka ale z wielkimi aspiracjami do elitarności i „światowości”. Silna pieniędzmi ukradzionymi w dobie transformacji i układami zakorzenionymi z czasów PRL w glebie rozkładających się ciał polskich patriotów z Łączki i tysiąca innych polskich miejsc. Z bojówkami lewackimi atakujacymi kościoły. Przeszkadzająca w Mszach Świętych w imię tolerancji i europejskich wartości. Polska prześmiewców i wiecznych malkontentów robiących z siebie pośmiewisko ale próbujących wzbudzić w nas poczucie wstydu za Polskę i winy za czyny niepopełnione. Internacjonalistów implantujących na polskiej tkance  cywilizacje śmierci i jakieś europejsko-światowe antywartości i propagujących antykulturę. 

image

Róbta co chceta! I robią co chcą z nami za nasze i za płynące z zagranicy pieniądze. Głoszą tolerancje i szacunek dla wszystkich. Dla katolików NIE ! Szatański plan w fazie ostatecznej  realizacji. Na powyższym zdjęciu pod kościołem św. Aleksandra na Placu Trzech Krzyży w Warszawie w październiku 2020. W tym samym kościele aresztowani byli żołnierze Osy-Kosy w 1943 roku. Młodzi chłopcy i dziewczęta z AK toczący śmiertelny bój z Niemcami. Pomordowani potem w większości na Pawiaku. 

image 

Później kościół zniszczyli Niemcy. Odbudowali po wojnie  Polacy. Obrzucali farba w 2020 „ europejczycy „. Bronili „ naziole „ i „ kibole „. Policjanci pouczali obrońców żeby sie nie modlić bo modlitwa prowokuje. I tak to historia dziwnie się kreci i przeplata. A Kościół trwa i trwać będzie w Polsce. Nawet gdyby miał zejść do podziemia. Kościół to my. A my to Polska. A oni to są Oni. 

image

A Ty? Kim Ty jesteś? 

Lubię to! Skomentuj43 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo