Jambalaya
najpiekniejszy blog świata
25 obserwujących
728 notek
272k odsłony
2003 odsłony

A u nas 1Maud i Gadowski w Nowym Jorku

Wykop Skomentuj49

                                                 image   

gościmy Witolda Gadowskiego i Małgorzate Fechner Puternicka - znaną takze jako - 1Maud. Nasi dawniejsi i aktualni koledzy z SALON24 przebywaja na Wschodnim Wybrzeżu na zaproszenie Stowarzyszenia Weteranow Armii Polskiej w Ameryce. Spotykaja sie z Polonią Wschodniego Wybrzeża i komentuja sytuacje w Polsce, na świecie i jednocześnie mówią o swoich najnowszych ksiązkach. Witold Gadowski jest w Ameryce ze swoja ostatnia pozycją pt " Szlag trafił" traktującą także i o tym, co sądzi na temat sprawy Smoleńska. 1Maud w swojej książce "Magnum" zabiera nas na powrót w lata dziewiędziesiąte ubiegłego stulecia i przypomina nam okres transformacji i zderzenie się z polską "mafią" i wymiarem polskiej (nie)sprawiedliwośći.

image

Spotkania cieszą się dużym zainteresowaniem Poloni w USA. Za nimi juz pięć spotkań. Czeka jeszcze Philadelphia, Waschington i Boston. Potem udają się na spotkanie z Polonia w Montrealu. Później  - Kalifornia i Chicago. Organizatorzy zaskoczeni są frekwencją na spotkaniach i poziomem wymiany poglądów.

image

Przeciwnicy redaktora Gadowskiego, jeżeli tacy są w USA, mogli sie poczuć rozczarowani tym, że znany "awanturnik", "enfant terrible" i przekleństwo dyrektorów i redaktorów naczelnych, nie awanturuje się i nawet nie smarka w palce i nie wyciera je o spodnie. Zamiast tego posiada dużą charyzme i mówi bardzo merytorycznie i w sposób wymuszajacy u słuchaczy maksymum uwagi. Operuje spokojnie głosem i czasem uderza w ton z którego nawet sam żartuje, mówiąc, że robi sie z niego " świecki kaznodzieja. 

image

Pytany najczęściej jest o tym jak wyobraża sobie przyszłość PiS w Polsce. Co sądzi o koalicji Braun-Mikke-Winnicki. Padaja zarzuty pod adresem rządu i pytania o sens wymiany na stanowisku premiera. Dużo było pytań i próśb o wyrażenie opinii w sprawie Pomnika Katyńskiego. Gadowski podobnie jak Małgorzata Puternicka uważają sprawe obrony Pomnika Katyńskiego za sukces Polonii i podkreślaja że wszystkim zaangażowanym w sprawę pomnika przyświecał jeden i ten sam cel, pomimo, że sytauacja i okoliczności zmieniały się i rózne grupy reagowały w różny sposób, to jednak cel został osiagniety i pomnik stoi dalej. 1Maud i red. Gadowski podkreślają, raz za razem, że wszyscy powinnismy sie skoncentrować na tym co nas łączy niz tracić czas na dyskusje o tym, co nas dzieli.   

image

W sobote dotarła do naszych gości smutna wiadomość o przedwczesnej śmierci jednego z organizatorów spotkania z Polonią, komendanta Toniego Domino. Przybyli na spotkanie w Wallington polonusi, uczcili Toniego minutą ciszy. Głos zabrała Małgorzata Fechner Puternicka i w imieniu swoim i red Gadowskiego przekazała rodzinie Komendanta wyrazy sympatii i żal z powodu odejścia człowieka tak wielce zasłuzonego dla Polonii w USA.

image


image

Wykop Skomentuj49
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości