26 obserwujących
345 notek
447k odsłon
1117 odsłon

Broniarzowy rzut na taśmę

Screenshot. AL
Screenshot. AL
Wykop Skomentuj72

Nauczyciele, tak jak emeryci, przegrają sięgając po rządowy ochłap... Takie zdanie znajduję na wielu forach. I bardzo chciałbym wiedzieć co nauczyciele mają wspólnego z akcją podjętą przez Broniarza i jego polityczną centralę związkową. Nauczyciele - jak rozumiem - przegrają, gdy wezmą pieniądze, ale tylko wówczas, gdy będzie tych pieniędzy mniej niż więcej.

Bo powinien być równy tysiak.

ZNP powołany do życia w stanie wojennym jest skamieliną minionego systemu. Gdyby nauczyciele mieli odrobinę przyzwoitości, to albo porzuciliby taki kompromitujący ,,związek" z dawnymi czasami, albo - jeśli rzeczywiście potrzebują ochrony związkowej - zapisaliby się do ,,Solidarności" i podjęli działania naprawcze dotyczące całego systemu. Tymczasem są oni jedynie wygodnym instrumentem w rękach ludzi walczących z reformującą państwo dobrą zmianą. Nauczyciele, ale przecież nie wszyscy i nie w równym stopniu, zasługują na więcej, tak jak zapewne więcej należy się dzisiaj wielu innym osobom, które czują się źle wynagradzane.

Oczywiście politycy reprezentujący m.in. postkomunę doskonale wiedzą, że ZNP obok OPZZ, to pożyteczna, łatwo sterowalna siła nacisku, której akcje bez trudu można ubrać w górnolotne slogany, stąd od początku dmuchają i chuchają w nią.

Świetnie też wiadomo, że w przypadku strajku ZNP wcale nie chodzi, ani o dobrostan pedagogów, ani też o dobro dzieci i samej szkoły. Celem jest zmiana nastrojów społecznych i urwanie rządzącym kilku punktów w sondażach przedwyborczych. Okoliczności strajku ZNP nie pozostawiają co do tego złudzeń. Broniarz zresztą przez lata wykazywał się tchórzliwością i obojętnością wobec decyzji ewidentnie szkodliwych  dla szkolnictwa, a także dla samych nauczycieli. Zdeterminowanie, które wykazuje na chwilę przed wyborami do europarlamentu i Sejmu RP, pokazuje że z jakichś przyczyn czuje się został odpowiednio zmotywowany.

To cyniczne, iż podporządkowaną sobie masę uruchamia dopiero teraz, choć miał lata, aby ze swymi przybocznymi zawalczyć o pieniądze dla nauczycieli. 

Wykop Skomentuj72
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo