128 obserwujących
631 notek
1637k odsłon
  325   0

Nie głosuj na tombak - proste!

Eksperci uważają, że opinia publiczna jest całkowicie sterowalna. Wystarczy ją tylko okłamać. W zasadzie - niby tak. Czasem jednak nie biorą pod uwagę jak niezamierzenie głupkowate efekty można przy tym osiągnąć. Zwłaszcza kiedy pracuje się w tombaku, z którego złota zrobić  nie sposób.

Albowiem z pluszowego tygryska nie zrobisz drapieżnika, nagły ożenek nie uczyni męża a bródka nie doda powagi, gumowe usta rozciągane od ucha do ucha wyglądają niemiło. 

Kokieteryjne opowieści o przyjmowaniu różnych osobowości (w zależności od języka w jakim akurat się myśli) brzmią dość niepokojąco, a co dopiero kiedy taki człowiek-konstrukt nie wie, że cztery lata temu był posłem i nie pamięta jakie poglądy wtedy posiadał. Czy to jakaś następna osobowość? Właściwa dla jego myślenia po polsku?

Można by szydzić i drwić, podejrzewać nawet o niesprawność umysłową biednych kandydatów, ale co sądzić o fachowcach, którzy rzeźbią w tym tombaku? Albo co sądzić o zleceniodawcach, którzy wierzą w moc tych swoich pożal się Boże ekspertów?

Chociaż - może to nawet dobrze, że są jacy są. I kłamią sobie.

Lubię to! Skomentuj14 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości