128 obserwujących
630 notek
1632k odsłony
  4402   0

Plan Putina


W Rosji coraz gorzej.
 
Nie tylko dlatego, że działają sankcje, a ropa i gaz z Ameryki, Iranu czy Arabii Saudyjskiej są tanie i w wielkiej ilości. Nie tylko też dlatego, że rezerwy walutowej starczy na zaledwie trzy lata, może i mniej.

Są bowiem jeszcze inne oblicza klęski.

Oto samoloty wojskowe się roztrzaskują, Syberia od wiosny płonie w setkach pożarów, szarańcza szatkuje pola, a plan ratowania się eksportem własnych produktów do krajów, które nie nałożyły sankcji - nie wypalił.

Nie wypalił też plan współpracy - a może nawet marzenia o sojuszu - z Chinami. Mają one dość własnych kłopotów, wspieranie  bankruta to średni interes, wolą więc pewnie zajmować się własnymi pomysłami, np. Szlakiem Jedwabnym. Znamienne, że tu akurat Kreml odczuwa  potrzebę przyblokowania im tej trasy. "Rosyjskie wojska w separatystycznych rejonach Gruzji ustawiają znaki graniczne, próbując przeciąć magistrale prowadzące z Chin do Turcji." - podaje rp.pl.
Przykładów narastania tych "dobrosąsiedzkich" stosunków jest chyba dużo więcej.
Jeśli więc pofolgować podejrzliwości, to ta potężna eksplozja w Tianjin i zaraz potem wybuch w Instytucie Fizyki Jądrowej pod Moskwą wyglądają po prostu na wymianę naprawdę celnych, mocnych ciosów.

W Europie zaś wschodnie państwa NATO domagają się założenia u siebie baz wojskowych, nie chcą być strefą buforową lecz dobrze uzbrojoną flanką. Rosja oczywiście odczuwa to jako przeszkodę w razie gdyby... Dziwne, ale Niemcy też się sprzeciwiają bazom np. w Polsce. Same widać chcą brać na klatę ciężar ew. starcia. Po zajęciu przez Ruskich strefy buforowej, nie inaczej.


I co w tej sytuacji Putin?

Otóż po pierwsze - nasyła na Europę masy muzułmańskich tzw. uchodźców, robi to nie od dziś zresztą. Tu znów Niemcy, jakże gorliwe w swym humanitaryzmie, naciskają na rozlokowanie ich w Unii równomiernie i wszędzie.

Po drugie - Putin zaczyna głodzić Rosję. Niszczy żywność z przemytu, okłada embargiem coraz to następne kraje i coraz to następne towary. Co więcej - aż trudno uwierzyć - ma ograniczyć liczbę zwierząt w gospodarstwach indywidualnych.#     

Oszalał? Nie.

Klęskę gospodarczą i nędzę jakiej nie jest w stanie zapobiec, chce pogłębić. Będzie więc mieć wojsko wprawdzie niewyszkolone, ale głodne, pełne nienawiści do sytych - i dlatego bezwzględne i dzikie jak wszyscy grabieżcy w przeszłości.
 

 

 

...............

Rosja ograniczy liczbę zwierząt w gospodarstwach indywidualnych Rosjan
ZBIGWIE10.08 20:44
25011140

http://zbigwie.salon24.pl/662683,homo-putinus

..............

http://www4.rp.pl/Swiat/308129798-Wielka-prowokacja-Kremla-w-Gruzji.html

Lubię to! Skomentuj89 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale