191 obserwujących
920 notek
1917k odsłon
1550 odsłon

Chrześcijaństwo postludzi

Wykop Skomentuj3W świątecznym numerze Rzeczpospolitej ( str.38-39 ) ,Rafał Tichy -apokaliptyk i mesjanista ,wykorzystuje jubileusz Wcielenia Boga ,czyli święto Bożego Narodzenia do "naprawiania" chrześcijaństwa.Zwykle tak bywa , iż  najważniejsze wydarzenia w dziejach chrześcijaństwa są wykorzystywane do opowiadania bzdur  na temat Jezusa z Nazaretu, istoty chrześcijaństwa, oraz natury i powołania człowieka , jako fenomenu kosmicznego.

Rafał Tichy ,w kobylastym artykule  wychodzi od  analizy  cywilizacji współczesnej ,opatrzonej chwytliwym terminem "transhumanizm, której pierwszy trzon stanowi ten akapit:


"...współczesny transhumanizm opiera się ...idei: przeznaczeniem człowieka jest nie tyle  trwać niezmiennie w wyznaczonej przez prawa natury ludzkiej kondycji, ile ją przekroczyć....Całkowite zintegrowanie e światem wirtualnym,cyborgizacja kolejnych części ciała,medytacyjne przekształcenie umysłu i świadomości , odrzucenie społecznych tabu pozwoli postludziom  poa uwarunkowania czasu i przestrzeni, pozbyć się chorób i cierpienia, znieść podziały na płcie i rasy, dostąpić nieśmiertelności,..."


Powyższy akapit ma charakter pseudo-filozoficznej analizy , zainspirowanej powieścią science fiction Alfreda Bestera, którego Tichy porównuje z Arystotelesem (sic !).Jednocześnie nie widzi [lub widząc-przemilcza] tego, że ów  transhumanizm, to ordynarna propaganda współczesnego lewactwa , to zakamuflowana kontynuacja  materializmu historycznego , który nigdy nie był zaakceptowany przez Europę chrześcijańską. To przemilczenie pozwala mu na sformułowanie karkołomnej tezy ,że prawdziwa istota chrześcijaństwa polega również na transhumanizmie i transgresji natury człowieka i musi prowadzić do nowej chrześcijańskiej antropologii.


Owe idee, a mianowicie: chrześcijański transhumanizm i transgresja natury człowieka  -zawarte podobno w Ewangeliach i ujęte prefiguracyjnie w postaci Jezusa z Nazaretu= mają polegać  na Krzyżu wbijanym w każdą dziedzinę życia ludzkiego  i oderzuceniu obrony natury ludzkiej:"mamy ją przekroczyć,a nawet oszpecić, aby wydobyć jej nieludzkie ,a może arcyludzkie piękno."


Niestety,autor dokonuje poważnego błędu  w interpretacji kenozy Wcielonego Boga - Jezusa z Nazaretu.Człowiek i natura ludzka ,cały wszechświat ( Stworzenie) zostają ocalone i zbawione  przez przez ofiarę Syna Pierworodnego, przez Jego zgodę na cierpienie na Krzyżu, lecz nieprawdą jest ,że każdy człowiek na Krzyżu  zbawia i ocala  rodzaj ludzki i wszechświat.

Mesjańskość człowieka (rodzaju ludzkiego) to prostactwo ontyczne: stworzenie nie zbawia samo siebie.Chrystus nie jest Nowym Człowiekiem [jak pisze Rafał Tichy],jest Bogiem ,który stał się człowiekiem, by ocalić i zbawić rodzaj ludzki.


Nowa ziemia i nowe niebo - gdy pierwsze przeminą - to wydarzenie  nadnaturalne, już dokonane w przyjściu Mesjasza - Jezusa z Nazaretu. Mesjanizm  człowieka , narodu, cywilizacji ,to czynienie ze stworzenia,z czegoś naturalnego -  nadnatury, niebios.Metoda tego czynienia leży w propozycji językowej Tichego :   mamy zastąpić człowieka -postczłowiekiem. Staniemy się bogami ,gdy zanegujemy naturę człowieka,gdy przekroczymy i odrzucimy  wszystkie tabu, gdy zrozumiemy ,że żadne przawo przyrody nas nie ogranicza i nie determinuje.


 Idea  postludzi, ma postać współczesnej realizacji o nazwach: faszyzm,bolszewizm i globalizm.Ci którzy ją szerzą, są już postludźmi.Dla nich wszyscy  ludzie są przeszkodą, którą trzeba unicestwić.Zabicie w sobie człowieka [co proponuje Rafał Tichy] jest tragicznie fałszywym odczytaniem Apokalipsy św.Jana.

Koniec ziemskich dziejów człowieka  nie będzie bowiem dziełem postludzi, przemiana ciężkiej materii w materię niebiańską  nie będzie dononana w laboratoriach postludzi zamieszkujących Marsa , lub hipotetyczną  pozasłoneczną planetę.

Będzie to wydarzenie- jak zapowiedział Chrystus- nadprzyrodzone,nadnaturalne ,dar dla całego stworzenia , a nie tylko dla postludzi. Dar, któremu na imię: zbawienie, czyli bycie u Pana i z Panem  poza czasem i poza przestrzenią. 

Wykop Skomentuj3
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Technologie