Blog
autodafe
Eine
Eine Fizyk
180 obserwujących 870 notek 1784324 odsłony
Eine, 23 listopada 2018 r.

Wyruszyć Drogą św.Jakuba Apostoła

820 52 1 A A A

Społeczeństwo.Kultura


Witold Gadowski,  dziennikarz( chyba czasami  pisywał  u nas) stale współpracuje z tygodnikiem "Niedziela.".W najnowszym numerze pisma ( nr.47,25.11.br)  W.Gadowski informuje, że jest projekt organizacji wielkiej pielgrzymki pieszej z Częstochowy do Santiago de Compostela.

Pielgrzymowanie Drogą św.Jakuba Apostoła do grobu Apostoła, ma różźne intencje: przemiany duchowej pątnika, dziękczynienia , lub błagnia i prośby.

Witold Gadowski określa intencje przebycia Drogi Jakubowej jako nadzieję na przebudzenie chrześcijan Europy i "swoistą katolicką Krucjatę Wyzwolenia Europy". Pisze:

"Determinacja uczestników musi być równie wielka jak tych sprzed wieków,którzy ruszali odbijać Ziemię Świętą.Już najwyższy czas na Drogę Jakubową,musimy zdążyć."

Ten dramatyzm sytuacji Europy, Gadowski uzasadnia (widocznym przez wielu) nadawaniem Europie oblicza antychrześcijańskiego, potęgowaniem się procesu komuno-europeizacji, brutalną destylacją kultury kontynentu z symboliki, znaków i wzorców chrześcijaństwa, wyszydzaniem i chęcią likwidacji narodów starego kontynentu.Wszystko powyższe ma sprawczą pieczątkę marksistów i neo-marksistów i nie natrafia nawet na cień odporu i sprzeciwu chrześcijan Europy.

Gadowski nie ukrywa, że na Drodze Jakubowej wielotysięczny tłum wiernych, niosący ze sobą krzyże, feretrony i rycerskie sztandary katolickie może być skazany na wyśmianie i drwiny.Niektórzy znajdą się w aresztach za "naruszanie świeckości przestrzeni publicznej", inni mogą być zaatakowani przez muzułmanów kolonizujących stary kontynent, mogą być nnarażeni  na  akty agresji i represji.

Jednak będą i tacy mijani  miejscowi  Europejczycy, którzy nagle zobaczą, że nie są sami ,że nie są gatunkiem wymierającym,że nie należy we własnym domu ukrywać swych przekonań.

Tekst Witolda Gadowskiego uważam za bardzo ważny.Chrześcijanie Europy muszą się przebudzić. Idea organizacji i realizacji Wiekiego Marszu z Częstochowy do Santiago de Compostela przychodzi z pomocą w tym przebudzeniu.Trzeba tylko ufać: "...w moc Stwórcy i przesłanie Jezusa Chrystusa".

Opublikowano: 23.11.2018 17:36.
Autor: Eine
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

No modern scientist comes close to Einstein's moral as well as scientific stature (John Horgan)

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Dlaczego  "niewdzięczny  gość"? To  brutalny intruz,napastnik. Należy  stopniowo,ale...
  • N:Gdzie  są  polscy"sprawiedliwi"? E: Zapytajcie   Katza.Z pewnością   wam   odpowie.
  • A  komu  zostawiacie   własne   zasoby  węgla ?

Tematy w dziale Społeczeństwo