Blog
Lepiej mówić prawdę
babcia weatherwax
babcia weatherwax Jeśli będę grzeczna, to na starość zostanę moherem
19 obserwujących 67 notek 113035 odsłon
babcia weatherwax, 11 lutego 2013 r.

Wielki smutek...

Abdykacja Benedykta XVI wywołuje we mnie wielki smutek i przygnębienie nieporównanie większe niż po śmierci Jana Pawła II. Czuję, że papież jest powoływany przez Boga i powinien zaczekać na odwołanie przez Niego.

Celestyn V, papież, który abdykował w XIII wieku i został pustelnikiem, został kanonizowany przez Kościół.  Wierni w tamtym czasie musieli jednak poczuć się opuszczeni przez pasterza, w którym pokładali wielkie nadzieje w dobie kryzysu Kościoła, skoro Dante w "Boskiej Komedii" umieścił jego ducha w przedpieklu.

Benedykt XVI jest mądrym i świątobliwym papieżem. Właśnie dlatego, podobnie jak Dante i jego współcześni, czuję się opuszczona. W świecie, w którym tak często triumfuje zło, papież jest żywym znakiem trwania dobra. Kiedy abdykuje, wydaje się nam, że zło przeważyło. Tak nie jest i nigdy nie będzie, ale smutek pozostaje.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

LAS SMOLEŃSKI

"...nasi przeciwnicy życzą nam bolesnych dla społeczeństwa reform, które zmniejszą poparcie dla PO i rządu. Rząd w tę pułapkę nie wpada..."
Sławomir Nitras, europoseł PO

"Władza siedzi w bagnie po szyję i własnym butem w łeb się wali, żeby prędzej utonąć"
Jacek Kuroń, 1981

"Jest wielką niegodziwością ze strony Kaczyńskiego, że zawłaszczył sobie uniwersalne wartości takie jak patriotyzm, uczciwość czy poszanowanie prawa. Chyba nie ma w Polsce innego polityka, który miałby czelność wpisać w sztandary swojej partii ideały wspólne dla ogółu obywateli i uzurpować sobie prawo do bycia ich rzecznikiem."
bloger MGM

"Kto by pomyślał, że pod niewinnie wyglądającymi, z pozoru nawet dobrotliwymi buziami, kryją się najwięksi hamulcowi postępu i jątrzyciele, którzy nie mogą się pogodzić z faktem, że większość Narodu nie podziela ich fobii i paranoi."
bloger Tabul o "obciachowcach"

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • @INTUICJA Wybaczcie, że spóźniona, ale się zgłaszam. Nie pamiętałam ani swojego loginu...
  • @Intuicja Odszedł kolejny dobry człowiek...
  • @Autor Po co Panu premierowanie? Pan taki ładny jest, panie Gowin, że aktorem mógłby Pan...

Tematy w dziale