0 obserwujących
257 notek
147k odsłon
  1186   0

Bijatyka z Rosjanami w Warszawie

  

Rosyjscy kibice, ubrani w czerwone koszulki, trzymający flagi narodowe wyruszyli sprzed stacji Warszawa Powiśle na Stadion Narodowy. Po drodze dochodzi do bijatyk, policja użyła armatek wodnych - relacjonują obecni na miejscu reporterzy Niezależnej.pl. Mecz Polska-Rosja rozpocznie się o godz. 20:45.

Na Moście Poniatowskiego pobity przez rosyjskich kibiców został Wojciech Mucha, dziennikarz "Gazety Polskiej Codziennie".

Przed wymarszem w pobliżu zgromadziła się kilkusetosobowa grupa polskich kibiców, którzy na śpiewy i okrzyki Rosjan reagowali własnymi okrzykami i skandowaniem: "Polska biało-czerwoni", "Polska do boju", "Biało-czerwone to barwy niezwyciężone". Policja oddzieliła kordonem obie grupy. Doszło do drobnych przepychanek z policją.

Rosyjscy kibice ruszyli lewą stroną Mostu Poniatowskiego, oddzieleni kordonem policji. Pomimo to doszło do starć.

- Wielka awantura wisi w powietrzu. Policja działa bardzo chaotycznie - relacjonuje reporter Niezależnej.pl obecny na moście Poniatowskiego. Widział również Rosjanina w czapce czerwonoarmisty z sierpem i młotem. 

Wcześniej, bliżej centrum Warszawy, na rondzie de Gaulle'a, doszło do utarczek kibiców obu reprezentacji. Część z nich miała zamaskowane twarze; rzucano petardy.Mecz Polska-Rosja rozpocznie się o godz. 20:45.

Znamy już skład polskiej reprezentacji:

Przemysław Tytoń - Łukasz Piszczek, Marcin Wasilewski, Damien Perquis, Sebastian Boenisch - Rafał Murawski, Dariusz Dudka, Eugen Polanski - Ludovic Obraniak, Jakub Błaszczykowski - Robert Lewandowski. 

http://niezalezna.pl/29776-rosjanie-maszeruja-jest-bijatyka

Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale