Prokurator Naczelnej Prokuratury Wojskowej, płk Mikołaj Przybył, postrzelił się po konferencji prasowej. Wypowiedzi dla mediów wygłoszone przez prokuratora bezpośrednio przed próbą samobójczą dotyczyły licznych nieprawidłowości, jakich Mikołaj Przybył dopatrzył się w funkcjonowaniu organów państwa.
Choć okoliczności samego dramatycznego incydentu, jak i podejrzenia poważnych uchybień, o których wspomniał prokurator, wymagają dokładnego zbadania, Unia Polityki Realnej wyraża głębokie zaniepokojenie stanem państwa i niesprawnością organów ścigania.
Zdaniem UPR, bezradność państwa w ściganiu przestępstw gospodarczych jest faktem, którego nie jest w stanie zanegować żadna medialna akcja rządu Platformy Obywatelskiej, dla którego bezpieczeństwo obywateli zdaje się nie być kwestią wartą uwagi. Desperacki gest płk. Mikołaja Przybyła stanowi jeden z licznych symboli rozkładu polskich organów ścigania, coraz bardziej bezradnych w walce z przestępczością zorganizowaną.
dr Bartosz Józwiak
Prezes Unii Polityki Realnej


Komentarze
Pokaż komentarze (1)