4 obserwujących
131 notek
63k odsłony
  152   0

Niemcy – finansowy wspólnik rosyjskich mordów na Ukraińcach

Rosja prowadzi wojnę w Ukrainie. Giną ukraińscy żołnierze i cywile. Według oświadczenia wydanego 25 marca 2022 roku przez Biuro Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka od 24 lutego wskutek działań wojsk rosyjskich w Ukrainie śmierć poniosło co najmniej 1035 osób cywilnych.

Pomimo tego Republika Federalna Niemiec nie zgadza się na wprowadzenie embarga na gaz ziemny i ropę naftową z Federacji Rosyjskiej. A przecież eksport tych surowców jest fundamentalnym źródłem wpływów do państwowej kiesy Rosji – na przykład w 2021 roku pieniądze uzyskane ze sprzedaży ropy i gazu stanowiły około 36% dochodów rosyjskiego budżetu. Duża część tych środków idzie na ruską armię, która morduje Ukraińców i niszczy ukraińskie miasta oraz wsie.

Jak wiadomo Niemcy są znaczącym importerem rosyjskich surowców energetycznych. We wspomnianym 2021 roku zakupiły 16% eksportowanego z Rosji gazu oraz 8,7% eksportowanej stamtąd ropy. Biorąc pod uwagę powyższe liczby możemy założyć – nie popełniając zapewne istotnego błędu –że pieniądze otrzymane od Niemiec za te transakcje stanowią mniej więcej 12% dochodów rosyjskiego budżetu uzyskiwanych ze sprzedaży ropy i gazu w 2021 roku. 12% ze wzmiankowanych wcześniej 36% dochodów rosyjskiego budżetu to około 4% wszystkich dochodów tego budżetu.

Przy przyjętym założeniu można zatem uznać, że Niemcy kupując rosyjskie węglowodory zapewnili Rosji w 2021 roku około 4% dochodów do budżetu centralnego. A skoro tak, to uprawnione jest stwierdzenie, że w 2021 roku około 4% wpływów budżetowych przeznaczonych na rosyjskie siły zbrojne pochodziło z Niemiec.

Na początku 2022 roku rosyjsko-niemieckie stosunki handlowe nie różniły się znacząco od tych z roku ubiegłego. W związku z tym można z czystym sumieniem powiedzieć, iż kilka procent środków, jakie Rosja przeznacza na wojnę z Ukrainą napłynęło z Niemiec. To zaś prowadzi do wniosku, że Niemcy mają kilkuprocentowy udział finansowy w obecnych mordach, których Rosja rękoma swoich żołdaków dokonuje na Ukraińcach.

Lenin miał powiedzieć, że „kapitaliści sprzedadzą nam sznurek, na którym ich powiesimy”. Niemcy dostarczają rzeźni narodów, jaką jest Federacja Rosyjska, pieniędzy, za które kupuje ona noże służące jej do szlachtowania Ukraińców. Być może za jakiś czas rosyjscy rzeźnicy zaopatrzeni w te noże i posileni trupem Ukrainy wezmą się za rżnięcie Litwinów, Łotyszy, Estończyków, Mołdawian, potem Polaków.

Jakie miny będą miały Niemiaszki, jeżeli rosyjskie noże, które sfinansowali dotkną także ich gardeł? Czy będzie to beznamiętny wyraz twarzy kanclerza Scholza?

Źródła:

https://minfin.gov.ru/ru/statistics/fedbud/execute/?id_65=80041-yezhegodnaya_informatsiya_ob_ispolnenii_federalnogo_byudzhetadannye_s_1_yanvarya_2006_g.

https://www.rp.pl/gospodarka/art19315801-niemiecki-portal-jak-wazna-jest-rosja-dla-niemieckiej-gospodarki

https://forsal.pl/swiat/rosja/artykuly/8384803,65-mld-dol-za-rosyjska-rope-w-2020-roku-kto-kupowal-najwiecej-surowca.html


Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale