Bezpieczeństwo na drogach.
Od 18 listopada 2022 roku wchodzi w życie program "Szanuj zasady, Chroń życie" Ministerstwa i Służby więziennej. W toku programów resocjalizacyjnych, w czasie których jest moment opowiedzenia dlaczego do tego wypadku doszło i dlaczego dana osoba to zrobiła, będą organizowane spotkania edukacyjne tych więźniów z młodzieżą starszą szkolną, która ma prawo jazdy lub zaraz będzie mieć. Ma to ich przestrzegać, że chwila nieuwagi, brawura i alkohol lub środki odurzające, które też utrzymują się często na drugi dzień- czyli taka jazda to głupota - która może doprowadzić do nieszczęścia ludzkiego, dramatu rodzin i kilkuletniego więzienia.
I tak liczby -
140.000 tys. to ruch więźniów w ciągu roku w polskich więzieniach,
ok. 72.000 osób jest aktualnie osadzonych, w tym
ok. 6.200 za spowodowanie wypadku, w tym ok. 4.500 pod wpływem alkoholu lub środków odurzających - w tym około 1000 więźniów w wypadku zabiło lub spowodowało kalectwo innych, i muszą się z tą traumą mierzyć całe życie.
Na świecie ginie rocznie ponad milion 1. 300. 000 tys ludzi w wypadkach.
Ma działać też konfiskata mienia, czyli samochodu, gdy ktoś przekroczy 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu lub 0,5 i zrobi wypadek.
Jazda po alkoholu wg KKK jest grzechem ciężkim, bo możesz kogoś zabić lub spowodować jego kalectwo.
Św. Krzysztofie i św. Rafale patronowie kierowców i podróży módlcie się za nami.
Nauczyciel, pedagog specjalny, katecheta, trener UEFA A, przyjaciel osób niepełnosprawnych.
Pan Bóg, rodzina i wspólnota, miłość i przyjaźń - są w mym sercu głęboko.
Interesuję się wiarą, sportem i piłką nożną, poezją, filmem, podróżami, tańcem, muzyką i wieloma aspektami życia. :-). Bardzo lubię grać w piłkę, tenisa ziemnego, badmintona. Bardzo cieszy mnie jazda na rowerze, nartach i snurkowanie :-)
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Polityka