25 obserwujących
509 notek
324k odsłony
  91   1

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

flaga ze strony gov.pl
flaga ze strony gov.pl

2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W związku z tym kilka faktów n/t świętowania tego dnia w Polsce w 2022.

Prezentowanie flagi jest skodyfikowane i w ponieważ reguluje to protokół dyplomatyczny to w każdym kraju jest tak samo. Zasady prezentacji flagi wydało MSWiA, a ja znalazłem to na stronie NIST. W broszurze opisany jest m.in. kotylion (miał z tym problem np. prez. Komorowski) czy wstążka. Są również opisane reguły prezentowania flagi wraz z flagami państw obcych.

imageimage

PiS łamie Kodeks w sejmie:

image

(fot. twitter G. Brauna)

i przed sejmem:

image

(fot. Gloria.TV)

Poseł Braun monitorował ten temat od dłuższego czasu. Jedynym efektem była "wrzeszcząca banda małp" w sejmie i Witek, która zachowuje się jakby nie zrozumiała o czym poseł Braun mówił. Salon24 też się nie popisał relacjonując tamten incydent.

Od początku wojny na Ukrainie w urzędach w Polsce zapanował istny cyrk z flagami. Flagi Ukrainy są wieszane praktycznie wszędzie z pogwałceniem kodeksu. Dlatego warto pokazać poprawnie wywieszone flagi w Oświęcimiu:

image

(fot. OswiecimInfo.pl)

bo UMKrakowa robi to źle:

image

(fot. W. Majka, krakow.pl).

Efektem "polityki wschodniej" prowadzonej przede wszystkim przez PiS są problemy Polaków na Litwie z wywieszaniem flagi. Jak informuje ZW.LT, na Wileńszczyźnie policja ścigała Polaków wywieszających polską flagę. W tym działaczkę polską na Litwie p. Kiejzik.

Na koniec galeria kont twitterowych z dnia wczorajszego. I to by było tyle w temacie Święta Flagi.

Zobacz galerię zdjęć:

twitter
twitter twitter twitter twitter twitter twitter +1 zdjęcie +2 zdjęcia
Konta twitterowe w Dniu Flagi
Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale