manama1 manama1
33
BLOG

Kluczowe kwestie w polityce międzynarodowej państw bałtyckich a

manama1 manama1 Polityka Obserwuj notkę 0

 Jak podło łotewskie ministerstwo spraw zagranicznych (2 wrzesnia , godz 13 czasu lotewskiego) we wtorek, tegoż drugiego września 2008,  z inicjatywy Łotyszy odbędzie sie w Rydze nieformalne spotkanie ministrów spraw zagranicznych trzech państw bałtyckich.    

Spotkanie to ma na celu m.in. "/.../ ponowne ustalenie pozycji  państw bałtyckich w najważniejszych kwestiach polityki zagranicznej przed nieformalnym spotkaniem unijnych ministrów spraw zagranicznych w Avinionie 5 i 6 wrześsnia, jak i przed spotkaniami nordyckich i bałtyckich  ministrow spraw  zagranicznych w Parnawie 8 i 9 września [2008]"

Jak widać z powyższego, w przeciwieństwie do widocznych prób konsolidacji polityki zagranicznej polskiej i krajów bałtyckich  na szczeblu prezydenkim, -jak sie wydaje- nie widać na chwilę obecną realnych możliwości uzgodnienia tejże wspolnej polityki na szczeblu rządowym.

Pytanie, czy  - przy tej okazji -  pojawić sie powinien  postulat o próbę zacieśnienia współpracy Polski z Baltami (w obecnym, krytycznym okresie w polityce międzynarodowej) także na poziomie administracji rządowej. 

 

manama1
O mnie manama1

poważny i niepoważny, z dystensem i bez, patriota i pseudoeuropejczyk, myślacy z własnej skromnej perspektywy, motto: \"wiele lat analizy dla dnia syntezy\" niestety

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Polityka