Barbara Helena Bączkowska Barbara Helena Bączkowska
270
BLOG

Jednym 3 lata więzienia, innym 3 lata śledztwa?

Barbara Helena Bączkowska Barbara Helena Bączkowska Społeczeństwo Obserwuj notkę 0

Czy prowadzone śledztwo może stanowić dolegliwość i być karą? Zapewne może jeśli są z tego tytułu inne niedogodności. Jeśli jednak ich nie ma, jest sposobem na opóźnienie karalności lub doprowadzenie do jej uniknięcia. Sprawy karne czasem toczą się nad wyraz szybko. Czy to zależy od tego o kogo w sprawie chodzi, czy od czynu? Bywa różnie. Schemat jest jednak jeden. Sprawy przeciwko funkcjonariuszom publicznym toczą się z reguły bardzo wolno. Dowodem na to jest opisany poniżej fakt.

         Sprawa karna toczy się prawie trzy lata w prokuraturze w sprawie prokuratora M.M. zniesławiającego społeczniczkę walczącą z bezprawiem sędziów i prokuratorów w trakcie kampanii wyborczej do Sejmu RP w 2015r. Została podjęta dopiero po 50 dniach od zawiadomienia, które wpłynąło 22 lipca 2016r. Nie wszczęto śledztwa, lecz dochodzenie i prowadzono je ok. 4,5 miesiaca wbrew art.309 kpk. Potem przekwalifikowano je na śledztwo w dniu 19 stycznia 2017r, aby połączyć je z innym śledztwem wszczętym wcześniej. Do dochodzenia dołączono śledztwo, co nie powinno mieć miejsca. Należało dołączyć odwrotnie.

Sprawę przeciwko prokuratorowi M.M. niewątpliwie opóźniło uchylenie immunitetu M.M.. Immunitet uchylono. Minęło już 5 miesięcy od uchylenia immunitetu M.M. Co dalej? 

  1. Komu zależy w prokuratirze na takim opóźnianiu sprawy dotyczacej prokuratora M.M.?
  2. Komu zależy na przewlekłości?
  3. Czy tak zawsze wygląda sprawność w ściganiu funkcjonariuszy publicznych? 

Prokurator M.M. użył podstępu  w 2015r w trakcie kampanii wyborczej do Sejmu RP celem usunięcia z list  społeczniczki walczącej z bezprawiem sedziów i prokuratorów za pomocą stowarzyszeń. Podstęp polegał na napisaniu nieprawdziwych treści o  postępowaniach karnych i opiniach sądowo psychiatrycznych na forach internetowych. Przeczytaj art. 248 pkt 2 kk . Grozi za taki podstęp  do 3 lat. https://www.lexlege.pl/kk/art-248/

Z tego wynika, że ... Funkcjonariuszom publicznym grozi do 3 lat śledztwa za czyn karalny, a obywatelom do 3 lat więzienia. 

Minęło już 5 miesięcy od prawomocnego uchylenia immunitetu. Co dalej? Dnia 22  lipca 2019r miną 3 lata od odebrania w Prokuraturze Krajowej listu pt. ' Zawiadominie i wniski o podejrzeniu popełnienia przestepstwa przez prokuratora". Dnia 28 sierpnia 2019 roku miną 4 lata od dokonania przestępstwa. Kiedy minie karalność? Kto tu robi sobie żarty z wymaru sprawiedliwości?

Więcej film pod linkiem https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=OT_kA2r9-nc  


Ukończyłam UMK w Toruniu i uzyskałam tytuł mgr matematyki w 1991r, Studia Podyplomowe na UMK w Toruniu, w zakresie Informatyki dla Nauczycieli oraz Podyplomowe Studium Zarządzania Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Obecnie jako społeczniczka pełnię funkcję pełnomocnika regionalnego Stowarzyszenia Niepokonani 2012 (województwo kujawsko-pomorskie).                                                                                                                                                                                  Uwaga. Wszelkie prawa zastrzeżone do treści notek na blogu. Prawa autorskie do danej treści są ZASTRZEŻONE przez autora treści. Możliwe jest udostępnianie treści poprzez wskazanie dokumentu źródłowego ZA POMOCĄ LINKU. Kopiowanie i powielanie treści jedynie za zgodą autora.  Kontakt: Facebook,  poczta salon24 lub www.niepokonani2012.pl,  pełnomocnik regionalny Stowarzyszenia Niepokonani 2012 woj. kujawsko-pomorskie tel.733-030-433. 

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo