Blog
Naród jest za uczciwością sędziów i prokuratorów
3 obserwujących
217 notek
60k odsłon
369 odsłon

Doceń uczciwość sędziego z "Iustitia"

Wykop Skomentuj4

Sędziowie i prokuratorzy bywają na tych samych salach  w procesie karnym, na tych samych szkoleniach. Często  znają się od wielu lat. Czasem jeszcze znają się ze studiów.  Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, ani gorszącego. Z uwagi na ten fakt część sędziów, w sytuacjach gdy stroną w sprawie karnej lub cywilnej jest prokurator, wyłącza się z procesu sama.

W 2016r. pokrzywdzona, aż dwukrotnie złożyła wniosek o wyłączenie SSR Hanny Mincer z procesu prywatnoskargowego (art. 212 kk i art. 216 kk), gdzie oskarżonym był prokurator ukrywający się za nick'iem "mmpm", ustalony oficjalnie w prokuraturze  jako M.M.  Niestety oba wnioski o wyłączenie sędziego okazały się bezskuteczne. SSR H. Mincer dalej prowadziła proces, a nawet więcej,  SSR H.Mincer umorzyła Postanowieniem wydanym w dniu 28.03.2017r. sprawę oskarżonego  uznając pokrzywdzoną (osobę uprawnioną), za osobę nieuprawnioną do złożenia prywatnego aktu oskarżenia o czyn prywatnoskargowy. To kuriozum.

Trzeba zauważyć, że każde umorzenie sprawy bez procesu to opcja korzystna dla oskarżonego prokuratora. Pół roku później ta sama  sędzia do kolejnego aktu oskarżenia wobec  tegoż samego prokuratora napisała oświadczenie jak poniżej. Czasem na takie oświadczenie do sprawy trzeba zwyczajnie po prostu poczekać. 

Załącznik  - oświadczenie z dn 3.11.2017r. wiceprezesa toruńskiego  oddziału Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia".image

#iustitia #hejt #prokurator #sędzia #sąd #sprawiedliwości #temida  

Wykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale