5 obserwujących
4 notki
16k odsłon
  519   0

"Młodzi przedsiębiorcy"

“Młodzi, wykształceni przedsiębiorcy i urzędnicy z wielkich miast głosowali w I-szej turze na kandydata  popieranego przez rządzącą partię, obecnie urzędującego prezydenta- Bronisława Komorowskiego”

Taką tezę już w późnych godzinach wieczornych oraz nad ranem lansowały portale wp pl oraz gazeta pl inaugurując tym samym rozpoczęcie kampanii przed spodziewaną (na podstawie sondaży exit poll oraz dostępnych wyników głosowania Polonii – zwłaszcza amerykańskiej ) drugą turą.

Do kogo skierowany jest ten przekaz? Nie zamierzam naigrywać się z inteligencji moich ewentualnych czytelników – jest to też moja pierwsza notka na salonach, przedstawię tylko to – co moim zdaniem powinno być (ustawowo jest) dostępne do wiadomości przeciętnego obywatela suwerennego kraju I wyborcy.

Dla zainteresowanych zapraszam do zapoznania się z dokumentacją zdjęciową z 3 sąsiednich komisji w powiecie piaseczyńskim.

Kim są ci “młodzi- przedsiębiorczy” Polacy których wszyscy prężni managerowie I właściciele firm poszukują w normalnych krajach by wyławiać talenty i budować prosperity firm?

Zapraszam do uważnej lektury i zapoznania się z mapą. A może Polska nie dzieli się na “naczynia szklane” i “wielopokoleniowych tubylców”, nie dzieli się na ściany wschodnie czy zachodnie?

Przynajmniej jeden podział ma jednak związek z geografią chociaż na poziomie bardzo lokalnym. Dlaczego? 

Czym różni sie geopolityka (związana z uwzględnieniem istotnego wpływu położenia geograficznego na politykę międzynarodową państwa) od polityki geograficznej związanej z grupami społecznymi i podziałami tworzonymi arbitralnie przez władzę? Polityki organizowanej przez grupy interesów uposażone jeszcze w poprzednim systemie?

Czy takie grupy zainteresowane są poszanowaniem konkurencji ekonomicznej, poszanowaniem powagi najważniejszych urzędów państwa, bezpieczeństwem obywateli i poszanowaniem praw obywateli?

Poniżej zdjęcie wyników z komisji w tak zwanej “starej” Magdalence- z komisji oddalonej od kilkaset metrów od miejsca, gdzie odbywały się obrady Okrągłego Stołu.

"Młodzi przedsiębiorcy"

Na życzenie zainteresowanym udostępnię w komentarzach wyniki z sąsiednich komisji w powiecie piaseczyńskim ot, dla porównania – nie tylko w skali kraju.

Dla jasności obrazu poniżej jeszcze raz wyniki:

Na  659 ważnych głosówkandydaci uzyskali zgodnie z oficjalnym dokumentem:

Grzegorz Braun:       17

Andrzej Duda:         110

Adam Jarubas:           7

Bronisław Komorowski: 372

Janusz Korwin-Mikke: 19

Marian Kowalski:           0

Paweł Kukiz:                90

Magdalena Ogórek:     16

Janusz Palikot:            19

Paweł Tanajno:             5

Jacek Wilk:                   4

Ktoś mógłby się pokusić o komentarz dlaczego np w takiej Magdalence, miejscowości pięknej z uwagi na położenie, nieco “wakacyjnej” faworytką nie jest np pani Magdalena – bądź co bądź imienniczka ale  zdecydowanym zwycięzcą, który bez wątpienia zdruzgotał rywali jest p. Komorowski.

Nie można też zakładać, iż owi zamieszkali w letniskowej miejscowości “młodzi przedsiębiorcy” podejmowali wybory nierozsądnie. Czyżby wiedzieli coś, o czym nie do końca wie zwykły obywatel karmiony radosną, sielankową kampanią medialną? 

Lubię to! Skomentuj13 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale