0 obserwujących
141 notek
82k odsłony
696 odsłon

Śpij spokojnie Wielkopolsko

Wykop Skomentuj23

Śpij spokojnie Wielkopolsko, niech się (broń Boże) Polska nie przyśni Tobie. Nawymyślałaby Ci, a może nawet przeklęła. Ty śpisz, ale bez snów. Śpisz długo – grubo za długo – cała Polska wrze, nawet telewizje i ich gwiazdy (nie wyłączając TVN), kruszą się w oporze, pękają. Już wiedzą, że trzeba odrzucić stare (wygodne i profitujące) przyzwyczajenia i że wiatr historii trzęsie już nie tylko ich portkami *), że dmucha coraz silniej i że w końcu ich wydmucha. Ich tam – w Warszawie, na Podlasiu i gdziekolwiek dalej, ale nie tu – w Wielkopolsce. Tu jest spokój, cisza (w sam raz na spokojne, głębokie spanie). Czas i Los jednak powiedział: SPRAWDZAM  i  zainicjował wybory – wpierw Prezydenta (potem pójdą inne). Kandydaci… kandydaci… starzy… nowi…także młodzi, energiczni, wykształceni i ogólnie mądrzy chłopcy. Było jak wybierać, dopasować kandydata do swoich gustów i przekonań. Wszyscy (wydawałoby się, że wszyscy) wiedzieli, że czas pożegnać i odżegnać się od fanów WSI, wysoko szkolonych w sowieckich i późniejszych uczelniach specjalistów (w tym od wszelkiego rodzaju manipulacji) doradców „bezpieczeństwa” itp.

Tak to powoli, z oporami rośnie świadomość i narasta obrzydzenie do tego, w czym naród tkwił przez ostatnie długie lata afer, likwidacji krajowego przemysłu, wojska, banków i teraz szkół.

No i przyszły te wybory i na początek Naród zmiótł (no, może nie całkiem, ale zawsze go osłabił) sztandarową postać starego porządku (porządku???) Bronisława Komorowskiego. Gdzieś tam w Polsce … tak było… A u nas – w Wielkopolsce­? Podam przykład z małej spokojnej, śródmiejskiej dzielnicy Poznania, około 3000 wyborców (kilka bloków, stare kamienice):

Komorowski  52%

Duda              28%

Kukiz              10%

 

A więc gdyby było tak jak chcieli ci wyborcy, to Komorowski mógłby dalej spokojnie (już po pierwsze turze) razem z nimi spać.

Wielkopolska: Drzymała, Hipolit Cegielski, Dzieci Wrześni, Powstanie Wielkopolskie i ostatnie Powstanie Poznańskie – tak było – i co? – się zmyło.

 

*) GDY WIEJE WIATR HISTORII,
LUDZIOM JAK PIĘKNYM PTAKOM
ROSNĄ SKRZYDŁA, NATOMIAST
TRZĘSĄ SIĘ PORTKI PĘTAKOM.

Wykop Skomentuj23
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale