0 obserwujących
84 notki
126k odsłon
  229   0

Janusz Piechociński zdetronizował Pawlaka!

 Janusz Piechociński został nowym Prezesem PSL. W głosowaniu na stanowisko prezesa partii Janusz Piechociński otrzymał 547 głosów i pokonał dotychczasowego lidera Waldemara Pawlaka, który otrzymał 530 głosów.

Ten wybór to nie przypadek, to konieczność! PSL pod kierownictwem Waldemara Pawlaka był grupą kolesiów nie koniecznie z PSL, równolegle w terenie było mnóstwo ludzi ideowych, którzy systematycznie byli eliminowani, a nawet wyrzucani za to, że są ideowi! Panował swego rodzaju dualizm, konsekwencją którego był fakt, że organizacja ideowa robiła dobry wynik w wyborach samorządowych, a w wyborach "kolesiów" już tego wyniku nie było! Pawlak co miał zrobić to już zrobił. Nic więcej po nim nie można było się spodziewać!

W związku z tym praca w terenie była zaniedbana. PiS systematycznie zabierał elektorat PSL-u, a ostatnio również PO i RP usilnie go "skubał" więc zagrożenie, że w następnych wyborach samorządowych PSL straci kolejne gminy i powiaty co w konsekwencji mogło zagrozić, że w wyborach parlamentarnych PSL mogło nie przekroczyć 5%.

Dodatkowym problemem został dług PSL i jego wykorzystywanie przez PO by gasić protesty w działaniach PO sprzecznych z ideologią PSL! Kibicuję poczynaniom Nowego Prezesa! Podjął się bardzo trudnego zadania. Trzymam kciuki, żeby mu się udało, bo Polsce jest potrzebny mocny i ideowy PSL. Liczę, że korzystając z doświadczeń Prezesa Zarządu Wojewódzkiego PSL w Warszawie uniknie niekorzystnych działań zakulisowych i nie podzieli tamtych zdarzeń! (został zmuszony do rezygnacji z funkcji przez trójwirat Struzika-Sawickiego-Kuźmiuka). I tym razem mam wrażenie, że Sawicki gra na siebie, gdyż najpierw poparł Piechocińskiego, a następnie oddał głosy na Jarosława Kalinowskiego - człowieka opcji Pawlaka. W ten sposób cały czas będzie rozgrywał targując się o wzmocnienie swojej pozycji i rozprowadzając ludzi ze swojego kręgu! Takie działanie jest wyjątkowo szkodliwe dla PSL gdyż wiąże ręce nowo-wybranemu Prezesowi. A nie ma nic gorszego jak ciągła niepewność dla Prezesa jak zachowa się ta czy inna grupa w partii. Trudno ustalic jakiekolwiek działania długofalowo, uzgodnić program działania gdyż ciągle jest ten, który nie wiadomo co znowu będzie chciał ? Pojawia się pytanie gdzie jest ideowość, a gdzie osobiste ambicję realizowane za wszelką cenę?

Trzeba koniecznie powstrzymać wyprzedaż naszej Ojczyzny, Jej dorobku, dać ludziom nadzieję, że w polityce jest miejsce dla ludzi ideowych, a nie tylko samych "sprzedajczyków", ktorzy dla własnej kariery w stosunku do różnego rodzaju lobbystów byli w stanie zrobić wszystko. Należy poddać weryfikacji politykę rządu w działaniach w Brukseli oraz wznowić politykę industralizacji Państwa, powiedzieć stanowcze nie dla idiotycznego C02 itp., itd.

Eugeniusz Józef Kopciński

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale